Türkiye’nin banka sektöründe önemli firmaları arasında yer alan ve %49 hissesi Sabancı Holding’e %51 hissesi ise halka açık olan Akbank müşteri çekmek için yatırmlar yapmakta ve faiz oranlarını olabildiğince uygun tutmaktadır. Akbank’ın en çok tercih edilen Axess kredi kartı faiz oranları ve diğer ücret detayları konusunu bu makalemiz aracılığı ile öğrenebilirsiniz.

Akbank’ın sahibi olduğu ve özellikle reklamlarda sıklıkta karşımıza çıkan Axess kredi kartı uygun faiz oranları ve yüksek limitleri ile dikkatleri üzerine çekmeye devam ediyor.Akbank Axess kredi kartı faiz oranları ve diğer ücret detayları makalemiz aracılığı ile axess faiz oranları, axess yıllık ücret, axess kart aidatı, axess komisyon oranları, axess alışveriş, nakit avans, taksitli nakit avans faiz oranları gibi aklınızda Axess kredi kartı ile ilgili olan tüm sorularınıza yanıt bulabilirsiniz.

Axess Alışveriş ve Nakit Avans Faiz Oranı

Akbank da diğer bankaların kredi kartları gibi alışveriş ve nakit avans faiz oranını aynı tutmuş. Bilindiği üzere genel olarak kredi kartlarında alışveriş faiz oranı ve nakit avans faiz oranı %1,84 civarıdır. Akbank Axess kredi kartında da nakit avans ve alışveriş fiz oranı %1,84 seviyesinde tutulmuştur. Yani her 100 liralık alışveriş ya da nakit avansınız da 1 lira 84 kuruş faiz ödersiniz. Çok büyük bir ücret olmadığı görülmektedir.

Gecikme Faizi

Akbank Axess kredi kartı ile yaptığınız tüm alışverişlerin sonucunda aylık olarak en az asgari tutarda ödeme yapmanız gerekmektedir. Eğer kredi kartı ile yaptığınız alışverişler için hiçbir ödeme yapmazsanız kartınıza gecikme faizi uygulanmaktadır. Gecikme faizi ise%2,34 seviyesindedir. Ödemediğiniz her 100 lira için 2 lira 34 kuruşluk gecikme faizi ödersiniz.

Axess Kredi Kartı Hizmet Ödeme Ücretleri

Her ne kadar istemesek de Akbank Axess kredi kartı ile yapacağınız her işlem için belirlenmiş hizmet ücreti ödemesi gerçekleştirirsiniz. Örneğin Akbank direkt üzerinden yapacağınız her anlık ödeme için bir liralık faiz ödersiniz.

Anlık olarak kredi kartınızdan EFT ya da havale yaparsanız göndereceğiniz tutarın %4,5’i kadar faiz ödersiniz. Eğer anlık olarak değilde havale / EFT talimatı verirseniz vermiş olduğunuz talimatın %3,78’ini faiz olarak ödersiniz. Örneğin her 100 lira için 3 lira 78 kuruş faiz ödersiniz.

Erteleme ve Diğer Ücretler

Akbank Axess kredi kartında erteleme isteği bulunmaktadır. Bu sayede borçlarınızı daha ileri dönemlerde ödeyebilirsiniz fakat erteleme istekleriniz de faiz ödemesini de yapmanız gerekmektedir. Örneğin bir ay erteleme için %1,99, iki ay erteleme için %2,99 ve üç ay erteleme için ise %3,99 faiz ödersiniz.

Nakit ihtiyacı olduğu zamanlarda nakit avans çekmek isterseniz yine belirlenmiş faiz oranlarında ödeme yapmanzı gerekmektedir. Örneğin Yurt içinde nakit avans çekim ücretlerinde %3,5 + 8 TL ve yurt dışında ise %3,5 + 10 TL faiz ödersiniz. Hızlı para ile Axess kartınızdan 20 bin TL’ye kadar alışveriş imkanınız bulunmaktadır. Axess normal kart için yıllık asıl karta 95 TL ve ek karta 47 TL’lik ödeme yapmanız gerekmektedir.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Konuyu Puanla!)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here