Anadolubank, İstanbul ilinde 29 Aralık 1961 yılında kurulmuştur. Yeni bir banka olarak değilde Buğday Bankası Anonim Şirketi ile Türk Ekspres Anonim Şirketi birleşmiş ve yeni ismini Anadolubank olarak belirlemiştir. Esas faaliyetleri 1997 yılında başlamış olup 20 senedir kesintsizi olarak faaliyet göstermektedir. Uygun faiz oranları vermekte olan Anadolu Bank mevduat faiz oranları hakkında da sizlere bu makalemizden bilgi vereceğiz.

Eğer sizinde TL, Euro ya da Dolar cinsinde para biriminiz varsa Anadolu Bank’a müracaat ederek mevduat faiz oranlarından yayımlanabilirsiniz. Anadolu Bank mevduat faiz oranları nedir, Anadolu Bank vadeli hesabı faiz getirisi nedir, Anadolu Bank vadeli hesap faiz oranı, Anadolu Bank mevduat faiz getirisi nedir vb. gibi soruların yanıtlarını Anadolu Bank mevduat faiz oranları makalemizden bulabilirsiniz.

Anadolu Bank Vadeli Hesap Türleri

Anadolu Bank pek çok özel bankanın oluşturduğu gibi vadeli hesap türü oluşturmamakta ve tüm hesaplara aynı oranda faiz oranı uygulamaktadır. Tabi bu faiz oranı güne ve fiyata göre değişmektedir. Anadolu Bank vadeli hesap faiz oranı hakkında tüm bilgiler bankanın resmi internet sitesinde verilmektedir.

Anadolu Bank Vadeli Hesap Faiz Getirisi

Anadolu Bank parasını vadeli hesap üzerinde değerlendirmek isteyenler için uygun faiz oranları sunmakta ve aylık olarak müşterilerinin hesabına faiz oranına göre para aktarımı gerçekleştirmektedir. Peki Anadolu Bank vadeli hesap faiz getirisi nedir. Aylık olarak örneğin 10.000 TL’ye ne kadarlık faiz verilmektedir.

Anadolu Bank vadeli hesap faiz oranları aylık %6,5’den başlamakta ve %7,5’e kadar yükselmektedir. Her ne kadar faiz oranları çok fazla yüksek olmasa da pek çok müşteri Anadolubank’ı tercih edebiliyor Anadolu Bank mevduat faiz oranları nedir ve getirisi ne kadar oluyor?

  • Faiz Getirisi Detayları

0 – 3 gün arası – %7 faiz oranı (rakam yükseldikçe %6,5’e düşmektedir.)
4 – 21 gün arası – %7 faiz oranı
22 gün – 364 gün – %7,5 faiz oranı
365 gün ve ilerisi – %7,75 faiz oranı

Yukarıda Anadolu Bank’ın günlere göre vermiş olduğu faiz oranı verilmiştir. En az %6,5’den başlayan faiz oranı vade günü süresine göre maksimum %7,75’e kadar yükselebilmektedir. Peki getirisi ne kadar olur.

Anadolu Bank’a 22 günlük vadeli süreli hesaba 10.000 TL tutarında para yatırdığınızda 32 gün sonunda bu tutar 10.055,89 TL olmaktadır. Yani 22 günde 55,89 TL’lik bir kazanç elde edersiniz.

Diğer bankalar genel olarak 32 günlük vade süreli mevduat hesaplarına güzel kazanç vermektedir. Ancak Anadolu Bank’ta böyle bir durum yoktur. 32 günlük vadeli hesap açtığınızda dahi %7,5’lik faiz oranından yararlanmaktasınız. Peki Anadolu Bank kazançlı mıdır?

Ziraat Bankasından açacağınız iki aylık vadeli hesaptan toplam %21,5’lik vade oranından yararlanmaktasınız. Anadolu Bankta ise vade süresi 22 günlük olduğundan dolayı iki ay gibi bir sürede toplam %22,5’lik vade oranı kazancı elde etmekteseniz. Ancak süre 22 günlük olduğu için 4 – 5 günlük bir kaybınız var yani Anadolu Bank aşağı yukarı kamu bankalarının vermiş olduğu kazancın aynısını sizlere sunmaktadır.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Konuyu Puanla!)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here