Günümüzde bir çok kişi tarafından bilinen ve kullanılmaya devam eden Bitcoin giderek marka devi olmaya devam ediyor. Bilindiği üzere bazı ülkeler bitcoin’i güvenilir bulmadığı için yasaklamaktadır ancak halen dünyanın en büyük ve en gelişmiş ülkelerinde bitcoin kullanılmaya ve bitcoin üzerinden para kazanılmaya devam ediyor. Peki bitcoin nedir? Madenciliğinden nasıl ve ne kadar para kazanılır?

Ülkemizde başta olmak üzere dünya genelinde çok sayıda kişinin bitcoin araştırma yaptığını öğrendiğimiz için Kredi Haberlerim ekibi olarak sizler için bitcoin nedir? Madenciliğinden nasıl ve ne kadar para kazanılır? haberini hazırladık. Eğer sizlerde bitcoin alım, satım yapmayı düşünüyor ya da madencilik üzerinden nasıl bitcoin kazanılır sorusunun yanıtlarını arıyorsanız bu haber üzerinden tüm detayları öğrenebilirsiniz.

Bitcoin Nedir?

Bitcoin sanal olarak kullanılan bir para birimidir. Bu birim ile internet üzerinden alışveriş yapabileceğiniz gibi alım satım siteleri üzerinden satışlarınızı ve alımlarınızı gerçekleştirerek para kazanabilirsiniz. Bitcoin’i dolar, euro ve TL gibi para birimi olarak kabul edersiniz. Bitcoin’de anlık olarak yükselmekte ve düşmektedir yani döviz denildiğinde artık içerisinde bitcoin’de girmiş durumdadır.

Bitcoin ilk çıktığı zamanlarda madencilikten elde edilen kazançların yatırıldığı bir sistem olarak bilinmekteydi ancak şu anda internet üzerinden alışverişlerin gerçekleştirildiği ve sanal ortamda bir para birimi haline gelmiş durumdadır.

Bitcoin Nasıl Kazanılır?

Bitcoin kazanmak istiyorsanız mutlaka madencilik işine başlamanız gerekmektedir. Eğer bitcoin elde etmek istiyorsanız hemen alım satım yapan yasal firmalardan bitcoin alma imkanınız bulunmaktadır ancak kazanç elde etmek için bilgisayarınızı 7 / 24 aktif tutmalı ve bilgisayarlarınız açık kaldıkça madencilik sistemi üzerinden para kazanabilirsiniz. Peki bitcoin madenciliğinde nasıl para kazanılır, bitcoin madenciliğinden ne kadar para kazanılır?

Bitcoin Madenciliği Nasıl Yapılır?

Bitcoin madenciliği yapan çok sayıda site bulunmaktadır. Siteler genel olarak kapanıp, açıldığı için sizlere site adı vermiyoruz internette araştırırsanız hemen onlarca firma bulabilirsiniz. Bu sitelere üye olduktan sonra isterseniz paket satın alabilir başlayabilir isterseniz ise sıfırdan bilgisayarınızı gece, gündüz açık tutarak işe başlayabilirsiniz. Bilgisayarınız üzerinden madencilik firmaları işlemler gerçekleştirmekte ve size bu sayede bitcoin verilmektedir.

Bitcoin Madenciliğinden Kaç Para Kazanılır?

Ülkemizde de çok sayıda kişi bitcoin madenciliği yapmaktadır. Peki bitcoin madenciliğinden kaç para kazanılır? Buna göre 1 bitcoin şu anda 17 bin – 18 bin TL civarındadır. Ancak kur sürekli olarak değiştiği için 1 bitcoin kaç TL sorusunun da yanıtı değişmektedir.

Eğer 3 – 4 bilgisayar ile işlem yaparsanız aylık olarak 7 / 24 bilgisayarlarınızı açık tutarak firmalara göre 400 TL –  1.000 TL arasında bir tutar kazanabilirsiniz. Sisteme ilk kayıt olduğunuzda para verip üye olursanız aylık olarak kazancınız daha da artabilir. Ancak şunun bilinmesi gerekiyor ki bitcoin madenciliği yapan firmaların büyük bir bölümü birkaç yıl sonra sistemi tamamen kapatmaktadır. Bu yüzden para yatırırken mutlaka dikkatli olmalısınız.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Konuyu Puanla!)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here