Şu anda yükselen değer olarak pek çok kişi sanal para birimi olan bitcoin’i tavsiye etmektedir. Günümüzde parasını değerlendirmek isteyenlerin bir bölümü dolar ile euro alırken bir bölümü de altın almaktadır. Ancak bunların kazançları çok fazla olmamaktadır. Öyle ki yüklü miktarda giriş dahi yapsanız oluşacak yükselişten en fazla 100 – 200 lira gibi bir para kazanabilmektesiniz. Fakat bitcoin’de durumlar oldukça değişik. Peki bitcoin yatırım yapmak mantıklı mı? Zengin eder mi?

Şu anda bitcoin sanal para birimine yüklü miktarda girişler yapıldığı için çok sayıda kişi bitcoin yatırımı yapmayı planlamaktadır. Ancak bitcoin yatırımından elde edilecek olan kazanç net olarak hesaplanamadığı için insanlar çekinik kalmaktadır. Kredi Haberlerim ekibi olarak sizlere bitcoin yatırımı hakkında bilgiler vereceğiz. Bitcoin yatırım yapmak mantıklı mı? sorusunu yanıtlayacağız.

Bitcoin Kaç TL Oldu?

Bitcoin yatırım konusuna başlamadan öncelikle sizlere bitcoin’in kaç TL olduğu hakkında bilgi verelim. Şu anki verilere göre bitcoin’in 28.000 TL olduğu görülmektedir. (2 Kasım 2017) Öyle ki yine aynı gün içerisinde bitcoin 30.000 TL’yi dahi gördü ve henüz geçtiğimiz hafta bitcoin 20.000 – 22.000 civarlarında seyir etmekteydi ancak günlük birkaç bin liralık yükseliş ile bitcoin yatırımcısına çok ciddi kazanç elde ettirdi.

Bitcoin Yatırım Yapmak Kazanç Sağlar Mı?

Bitcoin yatırımı ile ciddi kazanç elde edebilirsiniz ancak ciddi iflas da edebilirsiniz. Bitcoin gerçek para birimi olan dolar, euro gibi yükselip azalmamaktadır. Yani bu para birimlerine yatırım yaptığınız da ufak bir düşmede hemen paranızı çekerek en az zarar ile paranızı kurtarabilirsiniz.

Fakat bitcoin’de durumlar tam tersidir. Öyle ki bitcoin örneğin saat: 10.00 surlarında 30.000 TL iken saat 10.01’de 29.000 TL olabilmektedir. Yani bitcoin anlık olarak çok ciddi düşüş ve çok ciddi yükseliş gösterebilmektedir. Yine bitcoin aynı oran ile saat 10.02’de 30.000 TL ve saat 10.03’de 31.000 TL olabiliyor.

Bitcoin piyasanın tüm verilerinden ve ülkelere göre kullanım oranlarına göre değerlenmekte ya da azalmaktadır. Geçmişten günümüzde değerlerine bakılırsa bitcoin bir zamanlar bedavayken şu anda 28.000 TL civarında seyir ediyor.

Bitcoin Zengin Eder Mi?

Bitcoin yatırımında eğer şanslıysanız bir gecede hayatınız değişebilir. Bir gecede içeride bulunan paranızın çok büyük bir bölümünü kaybedebileceğiniz gibi yine çok büyük meblağlar kazanabilirsiniz. Öyle ki şu anda çok sayıda kişi bitcoin’e ciddi yatırımlar gerçekleştirmekte ve günlük olarak birkaç bin TL’lik kazanç sağlamaktadır.

Bitcoin düzenli olarak yükselmeye devam ediyor ancak bir takılma da bitcoin yine çok düşük seviyelere vurabilir. Bu yüzden bitcoin’e yatırım yaparken oldukça dikkatli olun ve üzülecek tutarda para yatırmaktan mutlaka kaçının. Aksi takdirde bir gecede birkaç bin TL’lik kazanç sağlarım derken içerideki paranızın çok büyük bir bölümünü zarardan dolayı kaybedebilirsiniz. Bitcoin’in yine tüm piyasalardan etkilendiğini unutmayın ve analizlerini geçmişe yönelik detaylı bir şekilde yapın.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Konuyu Puanla!)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here