Uluslararası banka hesap numarası olarak adlandırabileceğimiz IBAN, Denizbank hesabı olan kişilerin hesap numarası yerine kullanılabilir. Finansal işlemlerinizin yapılması için bankanın hesap açma sırasında size sunmuş olduğu IBAN numarasını kullanabilirsiniz. Belli standartlar çerçevesinde oluşturuluyor olduğundan, karışıklık olmadan işlemler tamamlanır.

DenizBank IBAN Nasıl Öğrenilir?

Bazı bankaların banka kartında IBAN numarası bulunur. Ancak güvenlik için kartların arkasında yazılı olmadığı oluyor. Bu sebeple Denizbank hesabınızın IBAN numarasını öğrenmeniz internet üzerinden sorgulama işlemi ile yapılabilir. Denizbank’ın resmi internet sitesine girerek ya da direkt olarak arama motoruna Denizbank IBAN sorgulama yazarak; öğrenebilirsiniz.

Sorgulama İşlemi;

İlk olarak sorgulama işleminde sizden istenen bilgi şubenizin bulunduğu il. Kutucuğa tıklayarak seçenekler arasından hangi ilde hesap açtığınızı belirleyin. Ardından hesap numarası yazılmalı. Ek numara seçeneği de bulunuyor.

  • Şubenizin Bulunduğu İl
  • Hesabınızın Bağlı Olduğu Şube
  • Hesap Numarası
  • Ek Numara

Bilgilerinin girişini yaptıktan sonra hesapla butonuna tıklayabilirsiniz. Buton bilgileri girdiğiniz alanın alt kısmında bulunur. Tıkladığınızda alt kısımda yer alan IBAN kodu alanında numara verilir.

IBAN Doğrulama;

Açılan sayfada aynı zamanda IBAN doğrulama seçeneğinin olduğunu göreceksiniz. IBAN numaranızı verilmiş olan alana yazarak direkt olarak doğrulama işlemi yapabilirsiniz. IBAN kodu için verilmiş olan kutucuğu doldurduktan sonra hesapla butonuna tıkladığında, alt kısımdaki durum seçeneğinde bildirim göreceksiniz. Dilerseniz doğrulama işlemini Denizbank’ın resmi internet sitesi üzerinden yaparak bilgi alın.

Denizbank IBAN ile Neler Yapılır?

Şubeye gitmede yapacağınız para yatırma; EFT, havale işlemleri için IBAN numarası isteniyor. Yatırım yapacağınız hesabın IBAN’ının ne olduğunu bilmelisiniz. Bu numara ile güvenlik sağlandığından, finansal işlemlerinizi sorun yaşamadan yapabilirsiniz. Gerek internet üzerinden gerekse cep uygulaması üzerinden IBAN bilgisi ileonline olarak işlemlerinizi tamamlayın.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Konuyu Puanla!)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here