Girişimci ruhunda olan kişiler genel olarak başarı öyküleri okumakta ve pek çok insanın e-ticaret aracılığı ile zengin olduğunu görmektedir. Peki e-ticaret nasıl yapılır? e-ticaret şirketi nasıl kurulur. Son zamanların en çok merak edilen sorularından olan bu konuları sizler için detaylı bir şekilde ele aldık.

Aklınıza işinizi internete taşımak mı var ya da e-ticaret yapıp para kazanmak mı var. O zaman mutlaka e-ticaret nasıl yapılır? E-Ticaret şirketi nasıl kurulur sorularınızın yanıtlarını bilmeniz gerekmektedir. Bu makalemiz aracılığı ile yasal bir şekilde e-ticaret hakkında tüm detayları öğrenebilirsiniz. Unutmayın e-ticaret yapacaksanız dahi mutlaka işlerinizi yasal bir şekilde gerçekleştirmeniz gerekmektedir.

E-Ticaret Nedir?

E-Ticaret nedir sorusunun yanıtını bilmeyen kişi sayısı çok azdır ancak biz yine de açıklayalım. Nasıl dışarıda veya pazarda elbise, ayakkabı alıyorsunuz işte bunu internet üzerinden aldığınız zaman e-ticaret oluyor. Yani işini internetten yapan kişiler e-ticaret sektörü ile uğraşmaktadır.

E-Ticaret Nasıl Yapılır?

E-ticaret yapabilmek için öncelikle site alan adı, hosting ve tema satın almanız gerekmektedir. Daha sonra e-ticaret sitenizi oluşturup satacağınız ürünleri sitenize eklemelisiniz. Bundan sonra sitenize müşterileri nasıl çekeceğinizi araştırmalı ve müşterilerinizin size ulaşmasını sağlamalısınız. Müşteriler sitenize gelip ürün satın aldıkçta sizler de buna göre kazanç elde edersiniz. Yani kısaca e-ticaret nasıl yapılır sorusunun yanıtı budur.

E-Ticaret Şirketi Nasıl Kurulur

Şimdi gelelim e-ticaret şirketi nasıl kurulu sorusunun yanıtına. E-ticaret şirketi kurabilmek için öncelikli olarak bir bütçeye ihtiyacınız var tabi çok fazla paranızın olmasına gerek yok çünkü şahıs şirketleri maksimum 1.000 TL’ye açılabilmektedir.

Hemen muhasebeciniz aracılığı ile ya da Vergi Dairesi Müdürlüğüne şahıs şirketi açmak için müracaatlarınızı gerçekleştirin. 1.000 TL’ye mal edeceğiniz şahıs şirketinden sonra her ay kendi adınıza sigortanızı yatırmanız gerekmektedir. Yani her ay aşağı yukarı gelirinize göre en az 300 TL ile 500 TL arasında masraf yaparsınız.

Şahıs Şirketi Nasıl Kurulur

Yukarıda belirtilen linkten şahıs şirketini nasıl kuracağınızı öğrenebilirsiniz. Şimdi şahıs şirketiniz açtıktan sonra bankalara müracaat ederek sanal pos olarak ya da iyzico, ipara, payu vb. gibi sitelere başvurarak şahıs şirketiniz ile sanal pos alabilirsiniz. Bankalardan sanal pos alırsanız sadece bankaya az bir komisyon verirsiniz ancak diğer aracı firmalara başvurursanız daha fazla komisyon verirsiniz fakat çok sayıda bankanın sanal posuna ulaşabilir ve kullanıcılarınızın güvenli şekilde alışveriş yapmasını sağlarsınız. Bu yüzden bizler aracı firmaları tavsiye ediyoruz.

Fatura Kesmeyi Unutmayın!

E-ticaret işine başladıktan sonar muhasebecinizden bilgi alarak fatura kesim hakkında bilgi alınız. Bundan sonra yapacağınız her satıştan sonra mutlaka şirketinizin adına fatura kesiniz. Bu faturayı müşteriye de göndermeyi unutmayınız. Aksi halde müşteri fatura kesmedi sanabilir sizi Maliye Bakanlığına şikayet edebilir ve haklıyken haksız duruma düşebilirsiniz. Fatura kesmemenin cezası oldukça ağırdır.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Konuyu Puanla!)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here