Emeklilerin refah bir şekilde yaşam sürmesi, alacak ve satacaklarını eksiksiz yapabilmeleri için hükümet pek çok konuda harekete geçti. Şu anda emeklilere promosyon ücreti verildiği gibi yine faizsiz kredi verilme konusunda da çalışmalar sürüyor. Peki emekliye faizsiz kredi veren bankalar hangileridir.

Emeklilerin iyi yaşayabilmesi için bilindiği üzere emekliye faizsiz kredi verileceği konusu bir dönem gündeme getirilmiş ve çalışmalar devam ediyor açıklamaları yapılmıştı. Ancak bu açıklamalardan sonra emekliye faizsiz kredi veren bankalar hakkında her hangi bir açıklama gelmedi. Peki hangi bankalar emekliye faizsiz kredi veriyor, emekliye faizsiz kredi ne zaman verilecek, emekliye faiz olmadan kredi verme hakkında son dakika gelişmeleri nelerdir.

Emekliye Faizsiz Kredi Ne Zaman Verilecek?

Emekliye faizsiz kredi ne zaman verilecek? Malesef bu konu hakkında net bir açıklama olmadığı için şu an kredilerin ne zaman verileceği bilinmiyor. Fakat yasa çıktığında kamu bankaları olan Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank’ın öncülüğünde diğer bankalara da güvence verilerek emekliye faizsiz kredi imkanı sunulacak. Şu anda bazı özel bankalar emeklilere faiz almadan kredi vererek müşteri almaya açlışmaktadır. Peki emekliye faizsiz kredi veren bankalar hangileridir?

Emekliye Faizsiz Kredi Veren Bankalar

Şu anda bankalar yüklü miktarda emekliye faizsiz kredi verme gibi bir çalışma yapmıyor. Ancak özel olarak tespit ettiğimiz iki bankanın emekliye sıfır faizli kredi verdiğini öğrendik. Peki bu bankalar hangileridir ve ne kadarlık bir faizsiz kredi imkanı sunuyor. Emekliye faizsiz kredi veren bankalar hangileridir.

  • Fibabank

Son zamanların yükselen bankaları arasında yer almakta olan Fibabank emekliler için de çalışma yapmadan geçmedi. Buna göre emekli olan vatandaşlar 3 bin TL gibi az bir miktar ihtiyaçlarını karşılamak adına hemen Fibabank bankalarına müracaat ederek faizsiz kredi imkanından yararlanabilmektedir. Çekecekleri 3.000 TL ödemeyi 12 ay ya da 18 ay vade süresinde ödemeyebilir.

  • Denizbank

Önemli özel bankalar arasında yer almakta olan Denizbank’da emekliler için çalışma yapıyor. Denizbank’dan faizsiz kredi almak isteyen emekliler bin TL gibi bir miktarı faiz olmadan kredi olarak çekebilir. Denizbank’dan alacağınız 1.000 TL’lik faizsiz krediyi 12 ay vade süresinde taksitler ile ödeyebilirsiniz.

  • Ziraat Bankası

Ziraat Bankasının resmi internet sitesi aracılığı ile emekliye faizsiz kredi hakkında net bir bilgi bulunmuyor. Ancak şubelerden müracaat eden emeklilere faizsiz ya da yok denecek kadar az bir faiz ile 12 ay, 24 ay, 48 aylık vade süreli faiz imkanı sunmaktadır. Ziraat Bankası emeklilere ne kadar kredi veriyor bu konu hakkında net bir bilgi yok.

Yasa Çıkarsa Emekliye Ne Kadar Faizsiz Kredi Verilecek

Peki emeklilere faizsiz kredi için yasa çıkarsa işlemler nasıl olacak. Ülkemizde 12 milyona emekli bulunduğu için yüksek miktarlara faizsiz kredi verilmesi beklenmiyor. Faizsiz kredi tutarı emeklinin aldığı aylık maaşın en fazla 10 katı olması beklenmektedir. Tabi bu tutarın artması ya da azalması da olabilir.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Konuyu Puanla!)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here