Günümüz de pek çok kişi yatırım yapmadan önce kazanmış ve biriktirmiş olduğu parayı banka hesabında bekletmektedir. Tabi paranın öyle beklemesi yerine vadeli hesap yani mevduat hesabı açarak kazanç elde etmek isteyen kişiler en iyi faiz oranı veren banka ile çalışmayı istemektedir. Peki en çok faiz veren mevduat hesabı hangisidir?

Kredi Haberlerim ekibi olarak en çok aranmakta olan sorular arasında yer alan en çok faiz veren mevduat hesabı hangisidir’in cevabını bulmak için araştırdık. Buna göre pek çok bankanın farklı oranlarda faiz verdiğini öğrendik. Peki en çok faiz veren mevduat hesabı hangisidir? Hangi bankanın mevduat, vadeli hesabı daha çok kazanç getiriyor. Eğer sizinde yüklü miktarda paranız varsa bu makalemiz aracılığı ile faiz oranları hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Vadeli Hesaba En Çok Faiz Veren Bankalar

Vadeli hesap neredeyse tüm bankalarda bulunmaktadır. Ancak tüm bankalar farklı tutarlarda faiz uygulamaktadır. Peki vadeli hesaba en çok faiz veren bankalar hangileridir.

  • Denizbank %13,15 Faiz Oranı Veriyor

Ülkemizde faaliyet göstermekte olan bankaların mevduat vadeli hesaba verdikleri faiz oranlarını sizler için araştırdık. Buna göre en avantajlı banka Denizbank olarak gözükmektedir. Tabi Fibabank, ING Bank gibi diğer bankaların daha da iyi faiz oranı verdiği görülmektedir. Örneğin Fibabank vadeli hesaba %14 ve ING Bank vadeli hesaba %13,50 faiz oranı uygulamaktadır.

Ancak verilen bu faiz oranları sürelidir. Fibabank için 120 gün 4 ay boyunca %14’ten faiz oranı uygulanmakta diğer aylarda ise %12 faiz oranı uygulanmaktadır. ING Bank içinde durum aşağı yukarı aynıdır.

Siz sürekli olarak kazanç elde etmek istiyorsanız Denizbank’ın sunmuş olduğu %13,15’lik faiz oranı oldukça iyi gibi görünüyor. Denizbank her 1.000 TL’lik vadeli hesaba 32 gün vadede 9,80 lira kazanç vermektedir.

  • Cepte TEB Mevduat Hesabı Daha Kazançlı

Denizbank 32 gün için %13,15 faiz oranı veriyor, Cepte TEB ise 32 gün için %13 faiz oranı veriyor ancak ay sonu toplam miktara bakıldığında Cepte TEB’in daha çok kazanç getirdiği görülmektedir. Cepte TEB için 1.000 TL’lik bir vadeli hesap 32 günde 10 lira kazanç elde etmektedir.

  • En Para Mevduat Hesabı da Tercih Edilebilir

En çok kazanç getiren bankalar arasında yer alan En Para’da mevduat hesabına yüksek faiz oranı veriyor. QNB Finansbank bünyesinde bulunmakta olan şubesiz bankacılık En Para %12,50’lik faiz oranı uygulamaktadır ancak düşük vergiler olmasından dolayı Denizbank’ın %13,15’lik faiz oranında alacağınız kazancın aynısını elde edersiniz.

En Para için 1.000 TL’lik mevduat hesabında 32 gün vade için 9,89 lira kazanç elde etmektesiniz.

Kamu Bankalarında Durum Nedir?

Güvenli olmasından dolayı pek çok kişi mevduat hesabı için kamu bankalarını tercih etmektedir. Peki kamu bankaları ne kadar faiz veriyor. Ziraat Bankası 30 gün için %10,75, Vakıfbank 32 gün için %11,25, Halkbank ise 32 gün için %12,50’lik faiz oranı vermektedir. Sizlere hangi banka daha kazançlı ve cazip geliyorsa dilediğinizi tercih edebilirsiniz.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Konuyu Puanla!)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here