Türkiye başta olmak üzere aslında tüm dünya da en büyük sorunlardan bir tanesi şüphesiz ki meslek dallarıdır. Herkes gönlünde yatan mesleği yapmak ve o alan da zirvede olmak isteyebilir ancak özellikle gençler meslek seçimlerinde aylık kazancı da göz önünde bulundurmaktadır. En çok maaş alan meslekler, en çok kazanan iş dalları başlığını arıyorsanız bu başlığımz tam sizlere göre.

Genç arkadaşlarımızı düşünerek Kredi Haberlerim ekibi olarak en çok maaş alan meslekler, en çok kazanan iş dalları haberimizi düzenledik. Bu içeriğimiz ile hangi mesleğin ne kadar kazanç elde edeceğini öğrenebilirsiniz. Aklınız da bulunan en çok para kazanan meslekler, en çok kazanç getiren meslekler, çok para kazanan meslekler hangileridir gibi sorularınızın tamamına yanıt bulabilirsiniz.

En Çok Para Kazanan Meslekler

1-) Kardiyolog

Kalp hastalıkları dünyanın en zor meslekleri arasında yer almaktadır ancak yıllık kazançlar oldukça iyidir. Kardiyoloji bölümlerinde istihdam eden doktorla dünya piyasalarında ortalama 370 bin dolar civarı kazanç elde etmektedir. Türkiye’de de bu doktorlar profesörlük düzeylerine göre aylık 10 bin – 20 bin lira gibi maaşa çalışmaktadır.

2-) Radyolog

Radyoloji hem tehlikeli hemde kazancı iyi bir bölümdür. Ülkemizde her ne kadar radyoloji çalışanları çok fazla para kazanmasa da Avrupa standartlarında radyologlar 350 bin dolar civarı kazanç elde edebilmektedir.

3-) Anestezi Uzmanı

Ameliyat sıralarında doktorların yanında bulunan, hastanın damar yolunu açan ve gerekli halleder de ilk müdahaleyi yapan kişi olarak bilinen anestezi uzmanları 340 bin dolar kazanç elde etmesi ile yükselen meslekler arasındadır. Ancak ülkemizde yine anestezi uzmanlarının çok fazla kazanç elde ettiği görülmemektedir.

4-) Cerrah

Ameliyat konusunda uzman olan bu kişiler ülkemiz başta neredeyse tüm dünya ülkelerinde en çok kazanç elde eden kişilerdir. Cerrahlar genel olarak 340 bin dolar civarı kazanç elde etmekte olup bu kişiler ülkemizde de 10 bin TL ve üzerinde maaş almaktadır.

5-) Medikal Direktör

Medikal son zamanların en hızlı büyüyen sektörüleri arasında yer almaktadır. Medikal direktörler de bilindiği üzere bu cihazlardan sorumlu ve kontrollerinin en iyi şekilde bilen kişilerdir. Ülkemizde henüz Medikal Direktör kavramı çok yaygın değil ancak Avrupa’da bu kişiler 250 bin dolar civarı kazanç elde ediyor.

6-) Doktor

Aile hekimi ya da ufak hastalar için tedavi yöntemlerini gerçekleştiren, hastaları ilaç kullanmaya yönelten kişiler olarak bilinen doktorlar genel olarak 230 bin dolar civarında kazanç elde etmektedir. Bu kişilerde ülkemize göre 7 bin – 10 bin lira arasında maaş almaktadır.

7-) Psikolog

Giderek yaygınlaşan meslekler arasında yer alan Psikolog özellikle Avrupa’da yoğun rağbet görüyor. Psikologların ortalama kazançları 200 bin dolar civarındadır. Ülkemizde de 10 bin TL’ye yakın olan Psikologlar malesef halkın yoğun rağbet göstermemesinden dolayı atamaları oldukça zordur.

😎 Kurumsal Danışman

Bir firmayı ayakta tutan ve gerekli araştırmaları en iyi şekilde yapan kurumsal danışmanlar 150 bin dolar civarında kazanç elde edebiliyor. Ülkemizde ise bu kişilerin 5 bin – 10 bin lira arasında maaş aldığı görülmektedir.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Konuyu Puanla!)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here