2017 yılında değişen engelli maaş torba kanuna göre 18 yaşından büyük olup ve kendine bakamayacak derecede engelli olduğunu kanıtlayan kişiler 3 ayda bir maaş alabiliyor. 2022 kanuna göre Temmuz ve Aralık aylarında hesaplanan yeni engelli maaşına göre 499,15 TL olarak engelli maaşı belirlenmiştir. Engelli maaşınızı sorgulamak istiyorsanız E-devlet şifresi gerekmektedir. Eğer E-Devlet şifreniz yok ise TC ile veya alternatif yöntemler ile maaş sorgulama işlemlerini yapabilirsiniz.

Engelli maaşı sorgulama yapmak istiyorsanız aşağıdaki adımları uygulayarak 2022 maaş sorgulama işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.

Engelli Maaşı Sorgulama

1. Engelli maaşı sorgulamak için buradaki linke tıklayarak e-devlet sayfasına giriş yapın.

2. E-devlet kimliğinizi doğrulayın.

E-devlet şifresi ile doğrulama: Eğer hali hazırda bir e-devlet şifreniz bulunuyor ise doğrudan e-devlet şifreniz ile kimliğinizi doğrulayıp işleme devam edebilirsiniz.

Mobil İmza ile doğrulama: Telefon numarası üzerinize kayıtlı ise telefon ile de kimliğinizi doğrulayabilirsiniz. Telefon numaranızı yazdıktan sonra gelen doğrulama kodunu sisteme girin ve doğrulama işlemini gerçekleştirin.

T.C No ile doğrulama: T.C numaranız ile kimlik doğrulaması yapmak için öncelikle sitede görünen programı indirin ve ardından T.C numarası ile doğrulama yapın.

İnternet Bankacılığı ile doğrulama: Eğer size ait bir banka hesabı bulunuyor ise ve internet bankacılığına açık ise banka numaranız ile de kimlik doğrulaması yapabilirsiniz.

3. Belirli bir bekleme süresi olacaktır. Bir süre bekleyin.

4. Ardından engelli maaşına ait bilgiler karşınıza çıkacaktır.

Eğer engelli maaşınızı sorgularken bazı problem veya sorunlar ile karşılaşıyorsanız bizlere yorum atarak yada buradaki linkten uzman ekibe soru sorarak yardım isteyebiliriz.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (1 kişi oy verdi. 5,00 üzerinden konunun puanı: 5)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here