Günümüzde hükümet bilindiği üzere gazi, şehit yakını, engelli ve ev hanımlarının hayata kazandırılması için büyük destekler sağlamaktadır. Özellikle pek çok banka faizsiz kredi imkanları sağlarken yine KOSGEB’de bu kişilere özel olarak daha yüksek kredi imkanları vermektedir. Şu anda KOSGEB aracılığı ile verilen hibe ve kredi destekleri ev hanımlarına daha yüksektir.

Yine ev hanımı olup hayata atılmak ve iş kurmak isteyen kişiler için faizsiz olarak kredi imkanı da sunulmaktadır. Buna göre ev hanımlarına 15 bin TL’ye kadar faizsiz kredi imkanı verilmektedir. Peki ev hanımları faizsiz kredi alabilmek ve iş kurabilmek için nerelere müracaat etmesi gerekiyor, çekilecek olan kredinin vade süresi ne kadar ve detayları belli mi?

Konu detayları: Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar

Ev Hanımlarına Faizsiz Kredi

Ev hanımlarının işe atılması ve kendi ayaklarının üzerinde durabilmesi için devlet faizsiz kredi imkanı sunmaktadır. Buna göre ev hanımlarına toplam 15 bin TL’ye kadar faizsiz kredi veriyor fakat bu imkandan yararlanabilmek için ev hanımının bazı şartlara sahip olması gerekmektedir.

Ev hanımlarının faizsiz kredi imkanından yararlanabilmesi için bulundukları bölgede ki Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına müracaat etmesi gerekmektedir. Bilindiği üzere Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları kaymakamlıklar da yer almaktadır yani faizsiz kredi imkanından yararlanmak için kişilerin belediyelere ya da kamu kurumlarına gitmesine gerek yoktur. Tüm işlemler kaymakamlıklar aracılığı ile halledilmektedir.

Hibe Desteği Veriliyor Mu?

Ev hanımlarına 15 bin TL’lik faizsiz kredi imkanı sağlanmaktadır. Peki hibe desteği verilyor mu? Bu konuda oldukça sık yanılmalar bulunduğu için Kredi Haberlerim ekibi olarak sizlere konu hakkında bilgi veriyoruz. Buna göre ev hanımlarının işe atılamaları ve hayata kazandırılmaları için faizsiz kredi imkanı veriliyor ancak hibe desteği sağlanmamaktadır.

Hibe desteğinin açılımı şudur ki devlet ya da ilgili kamu kurumunun söz konusu kişiye iş yapması ya da verilen görevi yerine getirmesi için verdiği geri ödemesiz maddi destektir. Bu ödemelerde kişilerin parayı istenilen yerlerde kullanması şarttır ve geri ödemesine gerek yoktur. Ancak Kaymakamlıklar da bulunan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarınca verilen 15 bin TL’lik kredi desteği faizsizdir. Yani faizsiz olarak veriliyor fakat ödemesinin geri yapılması gerekmektedir. Peki vade süresi ne kadar?

Kredinin Vade Süresi Ne Kadar?

Ev hanımlarına eğer maddi destekleri yoksa ve belirtilen asgari tutarın altında kazançları varsa faizsiz 15 bin TL’lik kredi imkanı sunulmaktadır. Peki bu kredinin vade süresi ne kadar? Buna göre çekilecek olan kerdinin 24 ay geri ödemesi bulunmuyor. Ev hanımı isterse ödemesini 2 sene boyunca yapmıyor ve 2 sene sonunda kredinin taksitini ödemeye başlıyor. Çekilecek olan 15 bin TL’lik faizsiz kredinin toplam 8 yılda ödemesi gerekiyor. Tabi bu ödeme ve vade süresi ev hanımı ile Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı arasında yapılacak olan anlaşmaya göre değişiklik göstermektedir.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Konuyu Puanla!)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here