Bankalar, çalışmayan kadınlara özel kredi fırsatları sunuyor. Kredi almak için gerekli olan resmi gelir belgesi, bu kredi tipinde kadınlardan talep edilmiyor. İhtiyaç kredisi adı altında, ev hanımlarına özel olarak verilen krediler kamu sermayeli olan ya da özel sermayeli olan bankalar aracılığıyla ulaştırılıyor.

Ev Hanımlarına Kredi

ING Bank Ev Hanımlarına Kredi

Gelir belgesi istenmeden alınabilecek olan kredi, ev hanımlarına özel şekilde veriliyor. İNG Bank’ın resmi sayfasından ihtiyaç kredisi adı altında direkt olarak başvuru yapabilirsiniz. Bunun için sizden istenen bilgiler; isim, soy isim, kimlik numarası, telefon numarası gibi bilgilerdir. Başvurunuzu online olarak yaptıktan sonra, müşteri temsilcileri sizinle iletişime geçecektir. Şartların uygun olması halinde, gelir belgesi bildirmeden kredi talebinizi olumlu sonuçlandırılabilir. Kaç ay vadeli ya da maksimum kaç TL tutarında kredi alabilecek olduğunuzu banka yetkililerinden öğrenebilirsiniz.

Finansbank Ev Hanımlarına Kredi

Bankanın sunmuş olduğu ihtiyaç kredilerinin arasında, ev hanımlarına özel kredi bulunuyor. Bu kredi sayesinde, kişinin gelir belgesi temin etmeden kredi alması sağlanıyor. Aylık taksit tutarı 300 TL’den düşük bir şekilde belirleniyor. Toplam geri ödeme tutarı ise 14.000 TL’nin üstünde oluyor. Faiz oranı %1.30 şeklinde belirlenmiştir. 35.000 TL’ye kadar kredi alınabilir. 48 aya kadar vade süresi mümkündür. Kredi başvurunuzu internet üzerinden yapmak için doğum tarihi, cep telefonu numarası ve kimlik numarası girilmesi yeterlidir. Yetkililer sonrasında sizinle iletişime geçecektir.

Denizbank Ev Hanımlarına Kredi

Gelir belgesi istemeden kredi başvurusu kabul eden bankalar arasında Denizbank da bulunuyor. 5.000 TL’nin üstünde bir toplam ödeme ile 1.40’lık bir faiz oranı üzerinden kredi veriliyor. Topma faiz 562.72 TL olacaktır. Aylık taksit tutarı ise 463.56 TL olarak belirlenecektir. Denizbank alınacak olan kredinin kaç ayda ödeneceğinin belirlenmesinin durumunda online olarak hesaplama sistemi sunmaktadır. Dilerseniz siz de belirlemeleri yaparak, ödemeleriniz hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Akbank Ev Hanımlarına Kredi

Akbank aracılığıyla 20.000 TL’ye kadar kredi talebinde bulunabilirsiniz. Vade, 4 yıla kadar uzatılabilir. Toplam ödenecek olan faiz 7.700 TL’ye yakın bir miktar. Toplamda ödenmesi gereken miktar ise 30.000 TL’ye yakın. Ödemelerin düzenli olarak yapılmaması durumunda gecikme faizi devreye giriyor. Aylık taksit tutarınız 600 TL ile 610 TL arasında oluyor. Dilerseniz bankanın resmi adresinden, aldığınız tutara göre yapacağınız geri ödemenin ne kadar olacağını hesaplayabilirsiniz. Müşteri hizmetleri ile bağlantı kurarak, ödemeler hakkında bilgi alabilirsiniz.

Ev Hanımları Kredi Başvurusunu Nasıl Yapabilir?

İhtiyaç kredisi kapsamında ev hanımlarına özel kredi veren bankaların başvuru sistemlerini kullanabilirsiniz. Bunun için bankanın resmi internet sayfasına giriş yaparak, gerekli bilgilerin girilmesinden sonra başvurunuzu yapabilirsiniz.

  • İsim,
  • Soy isim,
  • Kimlik numarası,
  • Kredi talep tutarı,
  • Telefon numarası gibi bilgiler istenecektir.

Bilgilerin tamamının girilmesinden sonra, başvurunuzu yapabilirsiniz. İlk aşamada krediniz onaylanırsa, size iletişim numaranız aracılığıyla onay mesajı gelecektir. Sonrasında ise onay mesajının ardından bankalara giderek, gerekli şartları sağladığınızı kanıtlamanız ölçüsünde kredi alacaksınız.

Bankaların Şartları Nelerdir?

Genellikle ev hanımlarına kredi veren bankalardan, 5.000 TL’nin üstünde kredi almak zordur. Süreç oldukça hızlıdır. İnternet üzerinden yapmış olduğunuz başvuru kısa sürede değerlendirilir. Sizden çalışmadığınız için herhangi bir gelir belgesi istenmez. Kimlik, ikametgah belgesi gibi kişisel detaylar istenir. Telefon şubelerinden ya da online olarak kredi başvurusu yapılabilir.

Aldığınız kredi tutarına göre faiz oranı değişecektir. Bazı durumlarda kredi masrafları ödemelere eklenebilir. Bu tip kesintiler aylık faiz oranı üzerinden hesaplanır. Sorun yaşamamak adına kredi alacağınız bankayı detaylı olarak araştırmalısınız. Vade sayısı, kredi tutarı, kredi faizi ve buna benzer kriterler üzerinden hesaplarınızı yaparak kredi alabilirsiniz.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (2 kişi oy verdi. 3,00 üzerinden konunun puanı: 5)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here