Günümüzde en çok hit alan ve kazancını giderek geliştirmekte olan sosyal medya sitesi, uygulaması olarak bilinen Facebook pek çok konuda yenilikler yaparak kullanıcıların beğenisini kazanmaya ve sitede daha fazla zaman geçirmelerini hedeflemektedir. Yine Facebook girişimci kadınlara destek olması projesini büyütmeye devam ediyor.

Facebook’un dünyanın bazı bölgelerinde kadınlara destek olduğu bilinmektedir. Şimdi girişimci kadınlara destek olma projesi Türkiye’ye de geldi. Peki Facebook kadın girişimcilere nasıl bir destek sağlıyor, ücretsiz reklam verme konusunda her hangi bir çalışma mı var yoksa seminer tarzı çalışmalar Facebook tarafından kadın girişimcilere ücretsiz olarak veriliyor ve seminerler aracılığı ile eğitim mi sağlanıyor.

TOBB ve Facebook İş Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ve TOBB Kadın Girişimciler Kurulu ile Facebook ortak bir çalışma yürütecek. Buna göre Facebook dünya geneli çok sayıda farklı ülkede kadın girişimcilere destek olmak için #SheMeansBusiness projesini yürütmektedir. İlgili projenin Türkiye’ye gelip gelmeyeceği hakkında meraklı bir bekleyiş devam ederken sonunda müjdeli haber geldi.

Buna göre Facebook tarafından kadın girişimcilere verilen #SheMeansBusiness destek şimdi Türkiye’ye geldi. Türkiye’de Facebook ve Instagram hakkında kadın girişimcilere bilgi vermek için Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ve TOBB Kadın Girişimciler Kurulu ortak bir çalışma yürütecek. Peki Facebook eğitimi ile kadın girişimcilere nasıl bir destek verilecek, seminer yapılacaksa girişimci kadınlara ne gibi eğitimlerin verilmesi amaçlanacaktır.

5 Binden Kadın Girişimci Eğitilecek

Türkiye’de Facebook’un yardım ile yapılacak olan eğitim Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ve TOBB Kadın Girişimciler Kurulu tarafından yapılacak olup toplam on farklı şehirde 5 bin civarı kadın girişimciye eğitim verileceği belirtildi. Peki hangi şehirlerde kadın girişimcilere eğitim verilecek?

Buna göre şehirler hakkında henüz net bir bilgi yok ancak Facebook ile Instagram eğitimi almak isteyen bölgelerin tespit edilmesi ve en çok talebin nerede olduğu incelenerek ona göre şehirlerin belirlenmesi beklenmektedir. Yine İstanbul, Ankara ve İzmir gibi nüfusu oldukça büyük olan şehirlerde eğitimlerin kesin olarak verilmesi beklenmektedir. Peki gelelim en önemli konuya kadın girişimcilere ne gibi eğitimler verilecek.

Kadın Girişimcilere Nasıl Eğitim Verilecek

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ve TOBB Kadın Girişimciler Kurulu tarafından önümüzdeki sene içerisinde on farklı şehirde 5 bin civarı kadın girişimciye Facebook ve Instagram eğitimi verilecek. Ülkemizde her ay 44 milyon civarı kişinin aktif olarak Facebook’u ve 31 milyon civarı kişinin ise Instagram’ı kullandığı belirtilerek kadın girişimcilere Facebook ile Instagram’ı nasıl aktif bir şekilde kullanabilecekleri, ürün satışlarını nasıl yapabilecekleri, müşterileri nasıl çekebilecekleri ve erişimlerini nasıl yükseltebilecekleri gibi konularda eğitimlerin verilmesi bekleniyor.

Yine Facebook’un kadın girişimcilere sağlamış olduğu eğitim desteği hakkında yakın bir zaman detaylı açıklamanın yapılması, şehirlerinde ve eğitimin konularının da duyurulması beklenmektedir.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Konuyu Puanla!)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here