27 Aralık 2010 tarihinde Fibabank ismi ile faaliyetlerine başlayan banka müşterilerine özel olarak kampanyalar oluşturmaya devam etmektedir. Özellikle pek çok banka mevduat faiz oranlarını olabildiğince yüksek tutmaya çalışarak müşteri hacmini geliştirmeye çalışmaktadır. Peki Fibabank mevduat hesabı faiz oranları nedir? Fibabank mevduat faiz oranlarını olabildiğince yüksek tutmaya gayret etmektedir.

Fibabank yeni bir banka olduğu için müşteri hacmini en çok geliştirmeye çalışan firmalar arasında yer almaktadır. Bu yüzden diğer bankalara göre daha fazla kampanyalar düzenleyen Fibabank yüksek faiz oranları vermeye çalışmaktadır. Peki Fibabank mevduat hesabı faiz oranları, Fibabank vadeli hesap getirisi, Fibabank mevduat hesap getirisi ve Fibabank vadeli hesap faiz oranları nedir?

Fibabank Vadeli Hesap Türleri

Fibabank mevduat hesapları aracılığı ile müşterilerine sunduğu faiz oranları sayesinde para kazandırmaya çalışmaktadır. Peki Fibabank vadeli hesap türleri mevcut mudur? Buna göre Fibabank’ın üç farklı mevduat hesap türü bulunmakta olup her hesap türü için farklı bir faiz oranı uygulanmaktadır.

Fibabank’ın mevduat vadeli hesabına para aktarmak istiyorsanız sizlerde Kiraz Hesabı, E-Mevduat Hesabı ve Dönüşen Mevduat Hesabından birisini açabilirsiniz. En kazançlısının hangisine bakıldığında müşterilerin genel olarak Kiraz Hesabı ya da E-Mevduat Vadeli hesabını tercih ettiği görülmektedir. Peki bu hesapların türlerine göre faiz oranları ve kazançları nedir.

Fibabank Mevduat Hesabı Getirisi Ne Kadar?

Fibabank müşterilerine özel kiraz hesabı, dönüşen mevduat ve e-mevduat hesabını sunmakatdır. Peki hangi hesabın ne kadarlık bir getirisi bulunmaktadır. Buna göre;

Kiraz Mevduat Hesabı – %14’e kadar
E-Mevduat Hesabı – %13,65’e kadar
Dövüşen Mevduat Hesabı – %6,90’a kadar

Yukarıda hangi hesabın ne kadarlık faiz oranı kazandırdığı görülmektedir. En kazançlı hesap kiraz mevduat hesabı gibi gözükmektedir. Ancak şunun bilinmesi gerekiyor ki kiraz mevduat hesabında 120 gün boyunca %14 faiz uygulanmaktadır. 4 ayın sonunda devam faizi yani %12 faiz oranı uygulanmaktadır. Bu sebepten dolayı Fibabank’ın internet bankacılığı ile açılan e-mevduat vadeli hesaplarının daha fazla kazanç sunduğu görülmektedir. Fibabank’ın e-mevduat hesabı aracılığı ile 8 günden başlayarak 735 güne kadar vade süresi sayesinde faiz ücreti kazanabilirsiniz. Peki günlere göre ne kadarlık kazanç sunuluyor.

Vadeli Hesap Kazancı Ne Kadar?

Günlere göre faiz kazancı aşağıda verilmiştir.

8 gün – 28 gün arası vade – %7.55
29 gün – 31 gün arası vade – %8.70
Özel ”1 Ay” vade süresi – %13.15
32 gün – 735 gün arası vade – %13.65

Yukarıda kaç günlük vade süresi için ne kadarlık faiz oranı verildiği belirtilmiştir. Buna göre en kazançlı günün 32 günlük açılan mevduat hesaplarının olduğu görülmektedir. Eğer Fibabank ile mevduat hesabı konusunda çalışmak istiyorsanız %13,65’e kadar faiz kazancı elde edebilirsiniz. Örneğin 10.000 TL’lik ana para ile Fibabank’dan e-mevduat hesabı açarsanız ve 32 günlük vade süresi yapmanız durumunda 32. günün sonunda 101,72 TL’lik para kazanmaktasınız. Fibabank özellikle özel bankalara göre oldukça güzel bir kazanç verilmektedir bu sebepten dolayı mevduat hesabı konusunda kesinlikle Fibabank ile çalışmanızı tavsiye ederiz.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Konuyu Puanla!)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here