Türkiye’de uzun süredir adından söz ettiren Finansbank Türkiye’deki her bankada olduğu gibi güvenliği IBAN numarası ile sağlıyor. Pek çok finansal işlem basamağı, IBAN numarasının istenmesinden geçiyor. Doğru şekilde yazmış olduğunuz IBAN numarası ile para aktarma işlemini rahatlıkla yapabilirsiniz. Müşterinin açmış olduğu hesaba özel olarak oluşturulmuş, numara üzerinden işlemler yapılmaktadır.

Finansbank IBAN Numarası Nasıl Öğrenilir?

Hesap cüzdanınızda IBAN numarası yazıyor; ancak dilerseniz hesap numaranızı online olarak öğrenebilirsiniz. Bunun için bankanın resmi internet sitesine giriş yapmanız gerekecek. Ardından IBAN hesaplama sayfasına giriş yapacaksınız.

Hesaplama işlemi;

  • Hesap numaranız üzerinden yapılmaktadır.

IBAN hakkında bilgi almak için IBAN sayfasına giriş yaptığınızda, verilen bilgilerin ardından alt bölümde IBAN numarası hesaplama butonunun verilmiş olduğunu göreceksiniz. Butona tıkladığınızda direkt olarak açılan sayfada sizden istenen bilgi hesap numaranız olacak. Bilgiyi doğru bir şekilde girdiğiniz sürece, direkt olarak alt bölümde yer alan IBAN numarasının size ait olduğuna emin olabilirsiniz. Her bankanın çeşitli algoritmalar geliştirerek, IBAN numarası verdiğini bilmelisiniz. Bu sayede her müşterinin kendine özel numarası oluyor.

Finansbank IBAN Numarası ile Neler Yapılır?

Öğrenmiş olduğunuz numara ile hesabınızdan para aktarma işlemi yapabilirsiniz. Ayrıca size para yatırılmasını sağlamanız için ilk adımınızın karşı tarafa IBAN bilginizi vermeniz olduğunu unutmayın. Bu sayede direkt olarak para transferi yapılır. Ülkeler güvenliği bu şekilde sağladığından, bankalar için önemli bir numaradır. En fazla 34 karaktere kadar IBAN numarası olduğunu görürsünüz. Belli bir standartta olması gereken numaralar, para transferi sırasında yanlış girilmesi durumunda para aktarımı yapılmaz. Bu sebeple IBAN numarası ile para yatırma işlemi yapılırken sorun yaşamayacağınıza emin olarak, işleminizi yapabilirsiniz. ATM’ler kullanılarak da öğrenilmesi mümkündür.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Konuyu Puanla!)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here