Garanti Bankası hesabınız için geçerli olan IBAN numarası ile hemen hemen tüm finansal işlemler yapılıyor. IBAN, hesabınızın güvenliği için önemli. Kontrollü şekilde işlemlerin tamamlanması ve karışıklık yaşanmaması için her bankanın kendi belirleme nitelikleri çerçevesinde IBAN vermesi söz konusu. Garanti bankası IBAN sorgulama işlemi ile IBAN numaranızı öğrenin.

Garanti Bankası IBAN Numarası Nasıl Öğrenilir?

IBAN’a dair bilgi almak için Garanti banka şubelerini ya da ATM’lerini kullanabilirsiniz. Dilerseniz direkt olarak kartı kullanarak, ATM’den IBAN bilgisini alabilirsiniz. Online olarak öğrenmek için ise Garanti Bankası resmi internet sayfasından gerekli işlemi yapacaksınız. Arama motorunu kullanarak Garanti Bankası’nın IBAN sorgulama sayfasına erişim sağlayın.

Sorgulama işleminiz için;

  • Şube kodu,
  • Hesap Numarası bilgileri isteniyor.

Sorgulama işlemi ile bilginizi almak için istenen kutucukları doldurmanız gerekiyor. IBAN sorgulama sayfasında ilk istenen bilgi şube kodunuz. Verilen kutucuğa şube kodunu yazabilirsiniz. Yani hesabı açtırdığınız şubenin bilgisini girmelisiniz. Eğer bilmiyorsanız, yanında bulunan şube kodları seçeneğine tıklayın.

Şube Kodları;

Garanti Bankasının şubelerinin kodunu illere göre görmeniz mümkün. Arama yaparak sadece sizin ilinizdeki bankaları görebilirsiniz. Bu durumda hangi ilçede hesap açtırdığınız ve şubenizin adını bilmeniz şube kodu için yeterli olacak.

Hesap numarası da IBAN’ı bilmeniz için gerekiyor. Altında yer alan kutucuğa hesap numaranızı yazın ve direkt olarak tamam butonuna tıklayın. Sağ tarafta verilmiş olan mavi butona tıkladığınız anda, bilgiler doğruysa IBAN ekranda görülür.

Garanti Bankası İBAN Numarası Ne İşe Yarar?

IBAN numarası işlemlerinizin güvenli olmasını sağlıyor. Sadece IBAN ile para yatırma ve para çekme işlemi yapabilirsiniz. Özellikle internet üzerinden yapacağınız işlemlerde bu kod mutlaka soruluyor. Doğru girdiğiniz sürece hızlı ve kolayca işleminiz gerçekleşiyor.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Konuyu Puanla!)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here