Türkiye’nin önemli bankaları arasında yer alan ve reklamlarda sıklıkla karşımıza çıkan Garanti Bankası müşterilerine cazip fırsatlar sunarak onları kendi bünyesine çekmeye çalışmaktadır. Mevduat hesabı konusunda da uygun faiz oranları sunmakta olan Garanti Bankası mevduat hesabı faiz oranları hakkında tüm bilgileri size veriyoruz.

Birikmiş biraz paranız ve açmayı düşündüğünüz vadeli mevduat hesabı mı var? Eğer Garanti Bankasını düşünüyorsanız Kredi Haberlerim ekibi olarak sizler için oluşturduğumuz Garanti Bankası mevduat hesabı faiz oranları isimli yazımızdan tüm detayları öğrenebilirsiniz. Aklınızdaki garanti bankası vadeli hesap, vadeli hesap kazancı, Garanti Bankası mevduat hesabı faiz oranı, Garanti Bankası vadeli hesabı getirisi ne kadar gibi tüm sorularınızın yanıtını bulabilirsiniz.

Garanti Bankası Mevduat Hesap Türleri

Bilindiği üzere bazı bankalar farklı mevduat hesap türleri oluşturmakta ve kazançlarını da değişik tutmaktadır. Peki Garanti Bankasında da aynı durum söz konusu mudur? Buna göre Garanti Bankası farklı isimler ile mevduat hesap türleri oluşturmuş durumda ve her mevduat türünün farklı kazancı bulunmaktadır.

Garanti Bankası e-vadeli hesap, standart faizli vadeli hesap, ek mevduat ve uzun vade isimleri ile farklı faiz getirisi vermekte olan mevduat hesapları oluşturmuş durumdadır. Peki hangi hesabın ne kadar getirisi bulunuyor. Hangi hesap daha avantajlıdır?

Garanti Bankası Vadeli Hesap Faiz Getirisi

E-Vadeli Hesap: İnternet üzerinden açılan ve en yüksek faiz oranının verildiği hesaptır. Bu hesabı tercih edebilirsiniz. (Faiz getirisi %13,65’e kadar)
Ek Mevduat: Mevduat hesabınızdan ayrı olarak ek yeni bir hesap daha açmak isterseniz ek mevduat faiz oranından yararlanabilirsiniz. (Faiz getirisi %11’e kadar)
Standart Vadeli Hesap: Şubelerden açılan ve faiz oranı oldukça düşük olan mevduat hesap türüdür. Bunu kazanç bakımından az olduğundan dolayı önermemekteyiz. (Faiz getirisi %4,5’e kadar)
Uzun Vade: Eğer paranız bir aydan veya bir yılda fazla değerlensin istiyorsanız güzel faiz oranları bulunan uzun vade hesabını tercih edebilirsiniz.  (Faiz getirisi %11,75’e kadar)

NOT: Garanti Bankası e-vadeli hesap üzerinden hoş geldin faizi olarak %13,65’e kadar yüksek mevduat getirisi sunmaktadır. Fakat hoş geldin faizinin ardından bu tutar %7’lere kadar düşebilmektedir.

  • 32 Günlük Faiz Getirileri

25 Bin TL’ye kadar olan bakiyeye – %7
50 Bin TL’ye kadar olan bakiyeye – %8,5
100 Bin TL’ye kadar olan bakiyeye – %9
500 Bin TL’ye kadar olan bakiyeye – %11,5
1 Milyon TL’ye kadar olan bakiyeye – %12
5 Milyon TL’ye kadar olan bakiyeye – %12,10

Yukarıda Garanti Bankası hoş geldin faiz oranlarının bitmesi ile müşterilere özel olarak verilen faiz getirileri sunulmuştur. Garanti Bankası vadeli hesapta bulunan miktara göre özel olarak faiz getirileri sunmaktadır. Sizlerde bütçenize göre yukarıda belirtilmiş olan faiz oranları uygunsa Garanti Bankasından e-mevduat hesabı açabilir ve paranızı yastık altına bırakmak yerine kazanca bırakabilirsiniz. Şubelerden açtığınız vadeli hesaplar için kazancınız çok düşük olur bu yüzden internet şubesi aracılığı ile mevduat hesabı açmanızı önermekteyiz.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Konuyu Puanla!)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here