Gelir belgesiz kredi almanız, bankanın kredi alma aşamasında sizden maaş bordrusu gibi aylık – yıllık geliri bildiren belge temiz etmenizi istemeden, kredi almanız anlamına gelir.  Beraberinde vergi levhası ya da buna benzer bir belge istenmez. Yani gelir belgesi temin etmeden kredi alabilirsiniz.

Gelir Belgesiz Kredi

Eğer bir yerde çalışmıyorsanız ya da çalıştığınızı gösterecek bir belgeniz yok ise kredi alamam diye endişelenmenize gerek yok. Bazı bankalar gelir belgesiz kredi imkanı sunuyor. Bizde bu bankaların tamamını sizler için listeledik ve aşağıda gelir belgesiz kredi nasıl alınır detayları ile anlattık.

ING Bank’tan Gelir Belgesiz Kredi Almak

Banka, gelir belgesi olmadan kredi hizmeti sunuyor. Sadece gerek duyduğu zamanlarda müşterilerinden gelir belgesi talep ediyor. Kredi başvurunuz için yapmanız gereken, resmi internet sitesi üzerinden istenen bilgilerin tamamlanmasını sağlamaktır. ING bank web sitesinde kredi başvurusu sayfasına gelin. Sizden istenen bilgilerin olacağını göreceksiniz. Bilgileri doldurarak, devam butonuna basın. Aşamaları takip ederek, kredi başvurunuzu yapın.

 • Kişisel Bilgiler: Kimlik numarası ve telefon numarası istenen bilgiler arasında. Bu aşamada son olarak doğrulama kodunu girerek, devam butonuna basabilirsiniz.
 • Kredi Bilgileri: Kredi tutarını ilk kutucuğa yazmalısınız. Kredi vadesi için 3 ay ile 48 ay arasında bir seçim yapmalısınız. Aylık belgelenebilir gelir tutarını yazıp, şube seçiminizin ardından devama tıklayabilirsiniz.
 • Onay: Bilgilerinizi tamamladıktan sonra kredi işlem talebinizin alınmış olduğunu göreceksiniz.

Bankanın sunmuş olduğu gelir belgesiz kredi, maksimum 50.000 TL olabilir. Tahsis ücreti ise binde beş olarak belirlenmiştir. Sigorta vardır. 15.000 TL kredi için 48 ay vadede; toplam ödeme 22.547 TL olacaktır. Masraflar 75 TL’dir.  Dilerseniz bu teklif kapsamında ING banktan kredi talebinde bulunabilirsiniz.

Denizbank’tan Gelir Belgesiz Kredi Almak

Bankadan almak istediğiniz kredi için internet üzerinden online başvuru yapabilirsiniz. Gelir belgesi istenmediğinden, işleminiz kolaylıkla yapılabilir. Resmi web sitesinde ihtiyaç kredisi başvurusu sayfasında istenen bilgileri doldurup, direkt olarak başvuru yapabilirsiniz.

 • Kimlik numarası
 • Telefon numarası gibi bilgilerinizin girişini yapmalısınız.
 • Devam butonuna tıkladığınızda, telefon numaranız aracılığıyla bir doğrulama yapıldığını göreceksiniz.
 • Doğrulama işleminden sonra kredi başvurunuzu yapabilirsiniz.

nKolay Bankası’ndan Gelir Belgesiz Kredi Almak

Kredi işlemleri için gelir belgesi istemeyen bankalar arasında Nkolay yer alıyor. Bankadan kredi almak için resmi web sitesine giriş yapın. Kredi almanın en kolay yolu adı altında, ihtiyaç kredisi veriliyor. Bu sayfada yapmanız gereken;

 • İhtiyaç tutarını girmek,
 • Tutarı kaç ayda ödeyeceğin i belirtmektir.

Bilgileri tamamladıktan sonra paranı hemen al butonuna tıklayarak, diğer aşamaya geçebilirsiniz. Gereken bilgileri temin etmeniz halinde, kredi işleme konulacaktır. nKolay bankası aracılığıyla alınabilecek maksimum kredi, 30.000 TL olacaktır. Tahsis ücreti ise binde 5 olarak belirlenmiştir. Sigorta bulunmuyor. Mail adresi, kimlik numarası ve telefon numarası bilgisi vererek de kredi başvurusunda bulunabilirsiniz.

CEPTETEB Bankası’ndan Gelir Belgesiz Kredi Almak

Banka, kredi vermek için gelir belgesi istemiyor. Bu sebeple CepteTEB kredisi için bankaya gitmeseniz de olur. Direkt olarak başvuru için ihtiyaç kredisi sayfasına gelebilirsiniz.

 • Kimlik numaranız,
 • Telefon numaranız,
 • Doğrulama bilgisi bu sayfada istenen bilgilerdir.

Bilgilerin girişinin sonrasında devam butonu ile ikinci sayfaya geçebilirsiniz. Belirlemiş olduğunuz yanıtları istenen yerlere yazdıktan sonra başvuruyu tamamlayın.  CEPTETEB’den alabileceğiniz en fazla tutar 30.000 TL kredi olarak belirlenmiştir. Sigorta vardır. Üstelik tahsis ücreti alınmaz. Kredi başvurunuz 48 aya kadar vadeli olabilir. 48 ay vade ile alacağınız 15.000 TL krediye, faiz ödemesi 6.462 TL olacak. Toplam ödemeniz 22.753 TL olacak. Faiz oranı %1.54’tür.

Enpara.com Bankası’ndan Gelir Belgesiz Kredi Almak

Kredi başvurunuz için belge temin etmek istemiyorsanız, enpara.com üzerinden kredi alabilirsiniz. İhtiyaç kredisi sayfasında taksit tutarı, hesabınıza yatacak net tutar, aylık faiz oranı, masraflar ve buna benzer bilgiler verilmiştir.

Kredi tutarı 15.000 TL olduğunda, 48 ay vade üzerinden ödeyeceğiniz faiz oranı %1.55 olacaktır. Ödemeniz 22.810 TL’dir. Bu kredi için Enpara sizden masraf ödemesi almayacaktır. Faiz ödemeniz 6.506 TL olacaktır.

 • En fazla 30.000 TL kredi alabilirsiniz.
 • Sigorta var.

Odeabank’tan Gelir Belgesiz Kredi Almak

Gelir belgesiz kredi işlemi yapabileceğiniz bankalar arasında Odeabank da bulunuyor. Belge istenmesinin gerekli olduğu bir durum olursa istenebilir. Bu banka üzerinde toplamda 35.000 TL kredi çekebilirsiniz. Binde 5 oranında tahsis ücreti bulunmaktadır. Ayrıca sigorta olacaktır. Kredi başvurunuz için ihtiyaç kredisi sayfanın adı altında kredi türünü yazacaksınız.

 • Kredi tutarı
 • Kredi vadesi gibi bilgilerin girişini yapmalısınız.
 • Teklifleri göster butonuna tıklayarak kredileri detaylı şekilde inceleyebilirsiniz.

48 ayda 15.000 TL para alırsanız, toplam ödemeniz 23.114 TL olacaktır. Faiz ödemesi 6.6697 olarak hesaplanmıştır. Masraflar için istenen tutar 78 TL’dir. Faiz oranı ise %1.59 olarak belirlenmiştir.

Çalışmayan Kadınlar İçin Gelir Belgesiz Kredi

Çalışmayan kişilerin kredi alması düşük bir ihtimal. Sigorta olmadığında, bankaların kredi verme ihtimalleri epey azalır. Ancak kredi verilmesi gibi durumlar da söz konusu olabilir. Eğer kişinin bir şirkette yüksek oranda bir payı varsa, kişinin ayda almış olduğu gayrimenkul geliri fazlaysa; kredi başvurusunda bulunabilir. Zaman zaman bankaların öze kredi başvuruları oluyor. Geliri düşük olan kişilerin başvuru yapması için oluşturulmuş olan kampanyalardan yararlanılabilir.

Gelir Belgesiz Kredide Sigorta Şartı

Maaş bordrosu ya da buna benzer bir belge temin etmemeniz halinde, sigorta şartını sağlıyor olmalısınız. Bankaların sigortalı çalışanlar için yapmış olduğu değerlendirmeler farklılık gösterebilir. Ancak kişinin gelir belgesiz kredi alabilmesi için son yapmış olduğu işte minimum 3 ay sigortalı olmalısınız. Toplamda ise sigortalı olduğunuz süre, minimum 12 ay olmalıdır. Şartlar, çalıştığınız kuruma ya da gelir tutarına göre değişebilir. Kredi notu da önemli bir kriterdir. Devlet memurları için ise bu şekilde şartlar aranmaz.

Gelir Belgesiz Kredide Değerlendirme Neye Göre Yapılır?

En çok merak edilen konular arasında, gelir belgesi olmadan verilen kredide hangi kriterler üzerinde değerlendirme yapıldığı vardır. Bankalar gelir belgenizi istemez; ancak buna benzer araştırmalar yaparak kendi kalitesini, sizin de güvenliğinizi sağlar.

Sigortalı Gün Sayısı;

İlk bakılacak olan kriterler arasında sigortalı gün sayısı bulunuyor. Kişinin düzenli olarak çalışıp çalışmadığı, en son nerde ve ne kadar çalıştığı gibi birtakım nitelikler inceleniyor. Sonrasında ise değerlendirme yapılıyor. Sigorta hizmet dökümüne E-devlet üzerinden ulaşılıp, vergi levhası da incelenebilir. Bu bilgiler sayesinde, belge temin edilmemiş olsa da kişinin maddi durumunun resmi olarak kanıtlanması sağlanmış olur.

Kredi Notu;

Bankaların kredi verirken ki kriterleri arasında, kredi notu da bulunuyor. Kişinin risk analizinin gelişmesi üzerine oluşturulmuş olan belgesiz kredi, güvencenin sağlanmış olduğu kredi sistemidir. Kredi notu raporunda yapan yorumlar dahilinde, kredi verilip verilmeyeceği tespit edilir. Eğer kredi notunuzu ücretsiz bir şekilde öğrenmek istiyorsanız kredi notu öğrenme ücretsiz sayfamızdan kredi notunuzu öğrenebilirsiniz.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (1 kişi oy verdi. 5,00 üzerinden konunun puanı: 5)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here