Günümüzde milyonlarca reşit ve reşit olmayan kişinin bankada bir ya da daha fazla hesabı bulunmaktadır. Kimileri banka hesabını kullanmayı unutmakta kimileri ise banka hesaplarını aktif olarak kullanmaktadır. Bankalar bilindiği üzere hesaplardan düzenli olarak hesap işletim ücreti almaktadır. Peki hesap işletim ücreti almayan bankalar hangileridir.

Kredi Haberlerim ekibi olarak en çok merak edilen sorulardan bir tanesinin hesap işletim ücreti almayan bankalar hangileridir sorusunun olduğunu gördük. Buna göre siz değerli okurlarımız için hesap işletim ücreti almayan bankalarını öğrendik. Aklınızda bulunan hesap işletim ücreti istemeyen bakla, hesap ücreti almayan banka, hesaplar için ücret kesmeyen bankalar gibi tüm sorularınızın yanıtlarını bu makalemizden öğrenebilirsiniz.

Hesap İşletim Ücreti Almayan Bankalar

1-) Enpara

QNB Finansbank bünyesinde kurulmuş olan şubesiz bankacılık Enpara müşterilerine en cazip ve avantajlı özellikleri sunmaya devam ediyor. Faizi düşük krediler, faizi yüksek bol kazançlı mevduat vadeli hesapları ve hesap işletim ücreti olmayan banka hesabı arıyorsanız kesinlikle Enpara’yı denemelisiniz. Enpara’da 3 aylık, 6 aylık ya da bir yıllık gibi periyotlarla alınan hesap işletim ücreti yoktur. Yani hesabınızı açın bir köşede dursun hiçbir ücret ödemezsiniz. Üstelik eft, havale gibi ücrette bulunmuyor.

Başvuru: QNB Finasbank Enpara’ya başvuru yapmanız için şubeye gitmenize gerek yoktur. Enpara’nın resmi internet sitesine giderek kendi bilgilerinize göre başvurunuzu yapın. Adresinize gelecek olan Enpara yetkililerinin vereceği sözleşme kapığını imzalayın ve hesabınızı ücretsiz bir şekilde açın.

2-) Nuvo

Şubesiz bankacılıklardan bir tanesi olan Nuvo’da kullanıcılardan hiçbir hesap işletim ücreti tahsil etmemektedir. Nuvo, Yapı Kredi Bankası tarafından kurulmuştur. Bu bankanın da Türkiye’nin hiçbir yerinde her hangi bir şubesi bulunmadığından dolayı kullanıcılarından hiçbir ücret talep etmemetedir. Nuvo’dan hesap açtıktan sonra 3 – 6 – 12 aylık periyotlarla alınan hesap işletim ücreti ödemezsiniz. Yine eft ve havale ücretleri de Nuvo’da yoktur

Başvuru: Nuvo’nun resmi internet sitesine girerek başvuru formunuzu kendinize göre doldurunuz. İsterseniz üç farklı olan öğrenci, klasik ya da genç paketlerden bir tanesini de seçebilirsiniz.

3-) CEPTETEB

Kredi Haberlerim ekibi olarak geçiyoruz bir başka şubesiz bankacılık kuruluşuna. Türkiye Ekonomi Bankası aracılığı ile kurulan CEPTETEB aynı yukarıda belirtilmiş olduğu gibi kullanıcılardan hiçbir işletim ücreti almamaktadır. Bu sebepten dolayı hemen bir banka hesabı açabilir ve köşede durması için bekletebilirsiniz.

4-) Albaraka (Şubeli Bankacılık 🙂 )

Albaraka Türk Katılım Bankasını illaki duymuşsunuzdur. Yukarıda ki şubesiz bankacılıklardan hariç olmak üzere şubeli bankacılık arayanlar için Albaraka Türk Katılım Bankası da hesap işletim ücreti almamaktadır. Normalde Albaraka Türk Katılım Bankası 30 TL’lik işlem ücreti almaktaydı ancak alınan karar ile hesap işletim ücreti alınmamaya başlandı. Buna göre en yakın Albaraka Türk Katılım Bankası şubelerine giderek hesap işletim ücreti ödemeden banka hesabı açtırabilirsiniz. Tabi ileride yeniden banka hesap işletim ücreti alınır mı net olarak bilmiyoruz.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Konuyu Puanla!)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here