Bankalarda neredeyse hepimizin bir veya daha fazla hesabı bulunmaktadır. Bankalara açılan hesaplara göre bizlerden hesap işletim ücreti almaktadır. Peki hesap işletim ücreti nedir, ne kadar kesinti yapılır. Kredi Haberlerim ekibi olarak bu makalemiz de sizlere hesap işletim ücreti hakkında bilgiler vereceğiz.

Hesap İşletim Ücreti Nedir

Öğrenci arkadaşlarımız başta olmak üzere pek çok kişi hesap işletim ücretinin ne olduğu hakkında fikir sahibi değildir. Sizler bankaya giderek hesap açtırabilirsiniz ve ücretsiz hesap açtırdığınızı düşünebilirsiniz ancak banka sizden belirlenmiş olan süre zarflarında ücret kesintisi yapmaktadır. Hesap işletim ücreti banka hesabınızdan belirlenmiş olan dönemlerde yapılan para kesintisidir. Sizler banka hesabı açarken bu konu hakkında her hangi bir şey bilmiyor olabilirsiniz ancak şu anda bankaların büyük bir bölümü açılan her hesap için işletim ücreti kesmektedir.

Hesap İşletim Ücreti Ne Zaman Kesilir?

Hesap işletim ücreti nedir, ne kadar kesinti yapılır makalemizin en önemli sorularından bir tanesi hesap işletim ücreti ne zaman kesilir sorusudur. Fakat bu sorunun net bir yanıtı yoktur. Yani kimi bankalar 3 aylık süreler ile Ocak, Nisan, Temmuz, Ekim gibi dört ayda kesmekte kimileri yılda iki kez Ocak, Haziran ayında kesmekte kimi bankalar ise hesap işletim ücreti almamaktadır.

Hesap İşletim Ücreti Ne Kadar?

Hesap işletim ücreti nedir? Ne kadar kesinti yapılır sorumuza geldik. Buna göre bankalardan bankaya hesap işletim ücreti değişiklik göstermektedir. Kimi bankalar yıllık olarak 30 – 40 TL kimi bankalar ise 50 – 60 TL hesap işletim ücreti kesintisi yapabilmektedir.

Hesap İşletim Ücreti Almayan Bankalar

Peki hesap işletim ücreti almayan bankla var mı? Tabi ki bazı bankalar müşteri çekmek için, kampanya oluşturmak için hesap işletim ücreti almamakta olmak ile beraber şubesiz bankacılıklar da hesap işletim ücreti almıyor.

Hesap İşletim Ücreti Almayan Bankalar 2017

Yukarıda belirtilmiş olan linki takip ederseniz Kredi Haberlerim ekibi tarafından oluşturulan hesap işletim ücreti almayan bankalar 2017 yazısını bulabilirsiniz. Bu makalemizde hangi bankaların hesap işletim ücreti almadığını sizlere detaylı bir şekilde belirttik.

Hesap İşletim Ücreti Muafiyeti Nedir?

Pek çok kişinin hesap işletim ücreti muafiyeti nedir aramasını yaptığını gördük. Peki hesap işletim ücretini ödememek için muafiyet durumu var mıdır? Elbette pek çok banka hesap işletim ücretinden müşterilerini muaf tutabilmektedir. Ancak bunun için müşterilerin de bankanın isteklerini yerine getirmesi gerekiyor.

Örneğin Ziraat Bankasında hesabınıza 800 TL ve üzeri miktarda para koyduğunuzda sizden hiçbir zaman hesap işletim ücreti kesilmez ya da pek çok özel bankasında vadesiz hesabınızı fatura ödeme, kira ödeme vb. gibi otomatik ödeme talimatına bağlarsanız banka tarafından hesap işletim ücretinden muaf tutulursunuz ve kesintilerde her hangi bir para ödemesi yapmazsınız. Ancak bazı bankalarda muafiyet durumu yoktur ve bu bankalar için düzenli olarak hesap işletim ücreti kesintisine maruz kalırsınız.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Konuyu Puanla!)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here