HSBC Bankası 15 Ağustos 1836 yılında Birleşik Krallık’da kuruldu. Uzun yıllardır dünyanın dört bir yanında hizmet vermekte olan HSBC bankası Türkiye’de de faaliyetlerini sürdürmektedir. HSBC müşteri memnuniyetinin artması için olabildiğince mevduat hesabı faiz oranlarını yüksek tutmaya çalışmaktadır. Peki HSBC mevduat hesabı faiz oranları nedir? HSBC’nin mevduat hesapları diğer bankalara göre nasıldır.

Eğer kenara koyacağınız bir miktar birikmiş paranız varsa bu parayı yastık altı yapmak yerine HSBC bankasının mevduat hesabına paranızı yatırabilirsiniz. HSBC bankası belirlemiş olduğu faiz oranları ile müşterilerine kazanç sunmaya devam ediyor. Peki HSBC mevduat hesabı faiz oranları nedir, HSBC mevduat hesap getirisi, HSBC vadeli hesap faiz oranı, HSBC vadeli hesap getirisi sorularının yanıtları nedir.

HSBC Vadeli Hesap Türleri

HSBC bankası farklı hesaplar oluşturarak müşterilerine kazanç sunmaya devam ediyor. Sizlerde en uygun vadeli hesap türünü seçerek HSBC bankası aracılığı ile kazanç elde etmeye devam edebilirsiniz. Peki HSBC bankası vadeli hesap türleri nedir.

  • e-Mevduat Vadeli Hesabı
  • t-Mevduat Vadeli Hesabı
  • Mevduat Vadeli Hesabı
  • Modern Hesap
  • Modern Plus Hesap

Yukarıda HSBC bankasının müşteriler için sunmuş olduğu vadeli mevduat hesap türleri belirtilmiştir. Tüm hesapların isimleri farklı olduğu gibi faiz oranları da farklılık göstermektedir. Peki bu hesapların faizleri nedir ve getirisi ne kadar?

HSBC Mevduat Hesabı Getirisi Ne Kadar?

  • e-Mevduat Vadeli Hesabı – %10,15 faiz oranı
  • t-Mevduat Vadeli Hesabı – %8,75 faiz oranı
  • Mevduat Vadeli Hesabı – %5,5 faiz oranı
  • Modern Hesap – %11 – %7,5 faiz oranı
  • Modern Plus Hesap – %7,75 – %11 faiz oranı

Yukarıda hangi hesabın ne kadar faiz oranı verdiği belirtilmiştir. En çok internet üzerinden açılan e-mevduat vadeli hesabındadır. %11 faiz oranı belirtilmiş olan hesaplarda yüksek faiz sadece hoşgeldin dönemindedir. Bu dönem bittikten sonra faiz oranları %7,5’e kadar düşmektedir. Peki e-mevduat vade süresine göre faiz oranları nedir.

HSBC bankası en az 22 günlük vade süreli mevduat hesaplarını kabul etmekte olup 22 günden başlayarak 385 gün vade süresine kadar çıkan tüm mevduat hesapları için %10,15’lik faiz oranı uygulamaktadır. Peki HSBC bankasının mevduat hesap kazancı diğer bankalara göre nasıldır. 22 günlük vade süreli bir banka hesabında ne kadarlık kazanç elde edilmektedir.

Vadeli Hesap Kazancı Ne Kadar?

HSBC bankasının e-mevduat hesabını açarsanız 22 günde %10,15’lik faiz oranından yararlanırsınız. Buna göre örneğin 50.000 TL’lik bir ücret ile 22 günlük vadeli hesap açtığınızda 22 günün sonunda HSBC bankası tarafından hesabınıza 260 TL’lik ödeme yapılmaktadır. Tabi süre az olduğu için ücret düşüktür. Aynı oranlar ile 32 günlük mevduat hesabı açtığınızda 32 günün sonunda banka hesabınıza 378,19 TL’lik ödeme yapılmaktadır.

32 günlük vadeli hesap açmak istiyorsanız HSBC bankasından çok daha yüksek faiz oranı veren banka görebilirsiniz. Ancak 22 günlük vadeli hesap kazancı bana yeter diyorsanız o zaman kesinlikle HSBC bankasını tercih etmelisiniz. Çünkü 22 günlük hesaba %10,15’lik faiz oranı neredeyse hiçbir banka vermiyor.

DİĞER BANKALARIN MEVDUAT FAİZ ORANLARI

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Konuyu Puanla!)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here