2007 yılında Oyak Bank’ın tüm hisselerini satın alarak ülkemizde resmen faaliyetlerine başlamış olan ING Bank Türkiye’de 10 senedir kesintisiz ve aktif olarak faaliyetlerine devam etmektedir. 10 sene içerisinde ciddi büyüme gösteren ING Bank yeni müşterileri bünyesine kazandırmak için çalışmalarını da sürdürmektedir.

Özellikle vadeli hesap, mevduat hesabında yüksek faiz oranları vererek müşterilerin çok kazanmasını hedefleyen ING Bank vadeli hesaba para yatırma konusunda en çok tercih edilen bankalar arasında yer almaktadır. Kredi Haberlerim ekibi olarak sizler için ING Bank vadeli mevduat hesabı faiz oranları ve kazancı ne kadar makalesini hazırladık. Bu yazımız aracılığı ile kafanızdaki ING Bank mevduat faiz oranları, ING Bank vadeli hesabı ne kadar kazandırıyor, ING bank vadeli hesap faiz oranları, ING bank mevduat vadeli hesap kazancı gibi soruların cevaplarını bulabilirsiniz.

ING Bank Vadeli Mevduat Hesap Türleri

ING Bank müşterileri için farklı türlerde vadeli mevduat hesabı oluşturmaktadır. Tüm vadeli hesapların açılış türleri farklı olmak ile birlikte faiz oranları da farklıdır. Yani açacağınız her mevduat hesabından farklı kazanç elde edersiniz. ING Bank’ın resmi internet sitesine bakıldığında 8 farklı vadeli mevduat hesap türünün olduğu görülmektedir. Peki bu vadeli mevduat hesap türleri nedir.

ING Bank’ın resmi internet sitesine bakıldığında Mevduat (Şube) hesabı, e-vadeli (telefon bankacılığı, internet şubesi), e-turuncu hesap, ING turuncu hesap, ING turuncu çoklu hesap, ING ara ödemeli hesap, ING paydos yok hesap ismine sahip 8 farklı hesabın olduğu görülmektedir. Peki en çok kazandıran hesap hangisidir?

Hesap Türlerine Göre Faiz ve Kazanç Oranları Nedir

ING Bank vadeli mevduat hesabı faiz oranları ve kazancı ne kadar, hesap türlerine göre faiz ve kazanç oranları nedir. ING Bank’ın hesap türlerine faiz oranlarına bakıldığında;

Mevduat Şube Hesabı: Şubeden açacağınız mevduat hesabı 31 güne kadar %2,25 faiz oranı uygulanmakta olup 32. günden sonar %5 faiz oranı vermektedir.

E-Vadeli Hesap: İnternet şubesinden ya da telefon bankacılığından açacağınız vadeli hesapta en az 32 günlük faiz verilmektedir. 32 günlük faiz oranı %9 olarak belirlenmiştir. 150 bin üzerinde paranız varsa %10 faiz oranı uygulanmaktadır.

E-Turuncu Hesap: ING Bank’ın en çok kazandıran e-turuncu hesabı hoş geldin faizi %13,5’dir.

ING Turuncu Hesap: ING Turuncu hesabında hoş geldin faizi %13,5’tir. Ancak hoş geldin faizinden sonra kazanç daha fazla düştüğü için kullanıcılara E-Turuncu hesabı önermekteyiz.

ING Turuncu Çocuk Hesabı: ING Turuncu çocuk hesabının da hoş geldin faizi %13,5’tir. Bunda da düşüş ING turuncu hesap gibi %5’lere kadar düşebilmektedir.

ING Ara Ödemeli Hesap: Bu hesapta aylık, 3 aylık, 6 aylık ya da yıllık ödeme sözü verirseniz %9,5 faiz oranı ile paranıza değer katabilirsiniz.

ING Paydos Yok Hesap: Paydos yok param sürekli değerlensin derseniz 150 bin liraya kadar %4 ve 150 bin liradan sonra %3,5 faiz oranını kazanabilirsiniz.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Konuyu Puanla!)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here