Son yılların en hızlı büyüme gösteren sosyal medya uygulaması Instagram’dır. Şu anda Instagram’ın 700 milyon aktif kullanıcısı var ve uygulama da her gün milyonlarca paylaşım yapılmakta, mesaj gönderilmektedir. Instagram’da satış yapmak isteyenlere tavsiyeler vereceğimiz buhaberimizde sizlere satışı nasıl yapacağınızı işin legal olup olmadığını belirteceğiz.

Instagram bu kadar büyürken bir yandan da pek çok firma Instagram aracılığı ile aylık binlerce liralık satış yapmaktadır. Buna göre Instagram’da satış yapmak için ne gerekiyor? Instagram’da nasıl satış yapılır. Instagram’da satış yapmak yasal mı? Fatura ve fiş kesmek gerekiyor mu? Sorularınızn tamamını Instagram’da satış yapmak isteyenlere tavsiyeler isimli haberimizde veriyoruz.

Instagram’da Satış Yapmak

1-) Instagram’da Satış Yapmak Yasal Mı? Legal Mi?

Evet Instagram’da satış yapmanızın her hangi bir sakıncası yoktur ve her hangi bir yere danışmadan satışlarınızı yapabilirsiniz. Ancak Instagram’da yapacağınız her satış için fatura ve fiş kesmeyi unutmayınız. Aksi takdir de yaptığınız kaç bir satış olur ve cezaya tabii tutulursunuz.

2-) Instagram’da Ürün Satışı Nasıl Yapılır?

Instagram’da ürün satışı yapmak oldukça kolaydır. Sadece yapmanız gereken bir kitle bulmak ve kitleniz için Instagram’da resimler paylaşarak resimlerin altına fiyatlarını yazabilir ya da fiyatlarını öğrenmek için özel mesaj gönderiniz gibi bir ileti paylaşabilirsiniz. Ürünlerinizi güzel ve satış yapabileceğiniz kullanıcıların takibini kazandıysanız artık Instagram üzerinden satış yapabilirsiniz. Ürün satış bedelini banka hesabınıza eft / havale ile alabilir, aracı firmalar ile kredi kartı üzerinden ödeme alabilir ya da ürünlerinizi kapıda ödeme ile gönderebilirsiniz. Kesinlikle kapıda ödeme ile satış yapmanızı tavsiye etmekteyiz.

3-) Instagram’da Satış Yaparak Ne Kadar Kazanılır?

Instagram’da satış yaparak kullanıcılar ne kadar kazanabilir. Buna göre beğeni sayınız oldukça fazla ise satış hacminiz de o kadar gelişecektir. Yani Instagram’da aylık olarak 100 – 200 TL kazanabileceğiniz gibi yine 10.000 TL – 20.000 TL’de kazanabilirsiniz. İş sadece Instagram takipçi sayınız ve sizin performansınız da bitmektedir.

Satış Yapmak İsteyenlere Tavsiyeler

Öncelikle Instagram hesabınızı açın ve birkaç tane resim paylaşımı yaptıktan sonra takipçi sayınızı artırmaya çalışınız. Takipçi sayınızı artırdıktan sonra yavaş yavaş satış oranınız da artacaktır. Gün içerisinde Instagram hesabınızı çok aktif tutun ve beğeni sayınızı sürekli olarak artırmaya çalışınız.

Instagram’da ürün satışı yaptığınız da mutlaka ürün alanlardan paylaşımlarınıza yorum atmalarını isteyin. Bu sayede sayfanız organik ve kaliteli gözükecektir. Yani hesabınız ne kadar güvenli gözükürse o kadar çok satış olacaktır.

Ürünlerinizi kullanıcı yorumlarına göre oluşturun ve kapıda ödeme yöntemi ile alışveriş yaptırmaya çalışın. Bu sayede ürün kapıda ödeme ile geleceğinden dolayı çok sayıda kişi sizden alım yapacaktır. Ürün paylaşımlarınız da mutlaka #hashtag kullanınız. Bu sayede hashtag araması yapan kullanıcılar sizin sayfanız ile karşılaşacak ve hem satışlarınız artacak hemde Instagram hesabınızın beğeni sayısı giderek yükselecektir.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Konuyu Puanla!)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here