Ülkemizde bilindiği üzere işsizlik oranlarının artması ile hükümet harekete geçti ve milli istihdam seferberliğini çıkarttı. Tüm iş adamlarına ve maddi durumu iyi olanlara talepler iletilerek herkesin istihdam seferberliğine katılması için gerekli olanaklarda verildi. Buna göre İŞKUR üzerinden yüz binlerce iş ilanları da yayımlanmaya devam ediyor. İŞKUR ile yüz binlerce kişi iş buluyor. İŞKUR iş başvurusu nasıl yapılır.

Kredi Haberlerim ekibi olarak İŞKUR üzerinden iş bulmak ve iş başvurusu yapmak isteyen adaylar için bu haberi ürettik. Eğer sizlerde işsizseniz ve iş bulmak istiyorsanız derdinize İŞKUR çare olabilir. Çünkü İŞKUR üzerinden binlerce farklı firma ve onlarca farklı kamu kurumu ilanlar yayımlamaya devam ediyor.

İŞKUR’da Kaç Kişilik İlan Var

İŞKUR denildiğinde genel olarak çok sayıda kişiye ufak iş bulma büroları gelmektedir. Ancak İŞKUR hayal edildiği kadar küçük değildir. Öyle ki kurumun bünyesinde genel olarak 100 bin ile 150 bin arasında iş ilanı bulunmaktadır. Herkes kendi ilinde bulunan firmalara ve kamu kurumlarına başvuru yapabilmektedir. İlgili ilanlara başvuru yapmanız için sadece yayımlanmış olan ilanda belirtilen niteliklere sahip olunması gerekmektedir.

İŞKUR İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

İŞKUR’dan iş başvurusu yapmak için öncelikle İŞKUR’un şubelerine gitmeniz gerekmektedir. Şubelere giderek kayıtlarınızı gerçekleştirebilirsiniz tabi eğer internet kullanımını biliyorsanız hemen internet üzerinden de İŞKUR kayıtlarınızı gerçekleştirebilir ve size danışman atanmasını bekleyebilirsiniz.

İŞKUR’dan kayıtlarınızı yaptırdıktan sonra isterseniz başvuru yapmak istediğiniz pozisyonları iş ve meslek danışmanı memuruna iletebilir ya da İŞKUR’un resmi internet sitesinden pozisyonlara göre ilan arama yapabilirsiniz.

Karşınıza çıkan pozisyonları inceledikten sonra niteliklerin ne olduğunu gözlemleyebilir ve size uygunsa başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz. İŞKUR sizden her hangi bir ücret almaz ve size yardımcı olarak iş bulmanızı hedeflemektedir.

Hangi Pozisyonlara Alım Yapılıyor?

İŞKUR üzerinden genel olarak 100 bin ile 150 bin arasında iş ilanının olduğunu hemen yukarıda belirttik. Peki hangi pozisyonlara alım yapılıyor. Buna göre aklınıza gelecek tüm pozisyonlar için İŞKUR üzerinden personel alımı gerçekleştirmektedir. Ancak sizler için en çok alım yapılan ve rağbet gören kadroları aşağıda belirtiyoruz.

Beden İşçisi
Garson
Güvenlik Görevlisi
Memur
Müşteri Hizmetleri Personeli
Büro Memuru
Şoför
Temizlik Görevlisi
Kasiyer
Kasap
Aşçı
Elektrikçi
Akaryakıt Pompacısı
Sekreter
Danışman

Yukarıda İŞKUR üzerinden en çok alım yapılan ve en çok rağbet gösterilen kadroların bazıları verilmiştir. İŞKUR üzerinden yüzlerce farklı pozisyon için yüz binlerce kişilik personel alımları gerçekleştirilmektedir. Sizlerde İŞKUR’un tüm pozisyonlarını görmek ve başvuru yapmak için kurumun resmi internet sitesini de ziyaret edebilirsiniz.

İŞKUR’da ilan ararken dikkat etmeniz gereken yaşadığınız şehirdir. Öyle ki geçici ilanlar için farklı illerin ilanlarına başvuru yapmanız mümkün değildir. Sadece kendi ilinizde bulunan işlere başvuru yapma hakkınız bulunmaktadır. Ancak daimi ilanlar için farklı illerdeki alımlara da başvuru yapabilirsiniz.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Konuyu Puanla!)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here