Günümüz de ihtiyaçların karşılanması ya da ev, araç gibi taşınır taşınmaz her hangi bir mülk almak için maddi imkanların olması gerekmektedir. Yaşam standartlarının pahalı olmasından dolayı pek çok kişi aldığı maaştan memnun değildir. Bu sebepten dolayı da evli kişiler karı – koca olmak üzere çalışmaktadır. Bu makalemizde maddi imkan elde etmek isteyen ve bankalardan kredi almak isteyenler için kolay kredi veren bankalar konusunu işleyeceğiz.

Her bankanın kredi verme türü çeşitlidir. Kimi bankalar evraklar ister, kimileri kefil ya da ipotek ister. Sizler banka banka dolaşıp ne tür belgelerin istendiğini ya da hangi bankanın kolay kredi verdiğini öğrenmek için yorulmayın diye Kredi Haberlerim olarak kolay kredi veren bankalar makalesini hazırladık. Bu makalemiz aracılığı ile kolay kredi alma, kredi nasıl alınır, kolay kredi veren bankalar, en kolay kredi veren banka, krediyi kolay veren bankalar, kefilsiz kredi veren bankalar gibi sorularınızın tamamına yanıtlar bulabilirsiniz.

Oturduğunuz Yerden Kredi Alın!

Artık herkes oturduğu yerden kredi almak istiyor. Bizlerde oturduğunuz yerden internet üzerinden hangi bankaların kredi verdiğini sizler için öğrendik. İnternet şubesi üzerinden bu bankalar sizlere kredi imkanı sunmaktadır.

Kolay Kredi Veren Bankalar

Cepte TEB (Şubesiz Banka), EnPara (Şubesiz Banka) bu iki bankanın zaten her hangi bir şubesi olmadığı için havada, karada internetin olduğu her yerde kolayca kefil olmadan evrak gerekmeden kredi çekeblirsiniz.

QNB Finansbank’ın sahibi olduğu EnPara üzerinden kredi almak istiyorsanız %1,43’den başlayan ve %1,49’a kadar yükselen ihtiyaç kredilerini çekebilirsiniz. EnPara sizlerden kredi çekerken hiçbir masraf ücreti almaz, sigorta talep etmez, QNB Finansbak şubesine gitmenizi istemez ve faiz oranlarını sabit düzeyde tutar.

Türkiye Ekonomi Bankasının sahibi olduğu Cepte TEB şubesiz bankacılık üzerinden kredi almak istiyorsanız ise %1,39’dan başlayan ve %1,49’a kadar yükselen faiz oranları ile kredi çekebilirsiniz. Cepte TEB bankası masraf ücreti almaz ancak 35 TL’den başlayan ve 180 TL’ye kadar çıkan sigorta ücreti talep eder. Ek dosya göndermenize gerek yoktur. En fazla ihtiyaç kredisi 30 bin TL’ye kadar verilmektedir.

Türkiye İş Bankası (İş Cep uygulaması) ya da ING Bank’ın online işlemleri aracılığı E-Kredi’yi de oturduğunuz yerden çekebilirsiniz. İş Bankası için %1,25 – %1,30 aralığında ve ING Bank için ise %1,30 – %1,80 aralığında ki faiz oranlarına göre ihtiyaç kredinizi çekebilirsiniz.

Oturduğunuz yerden hemen bankaların uygulaması ya da online işlemleri aracılığı ile 1.000 TL’den başlayan ve 40 – 50.000 TL’ye kadar çıkan ihtiyaç kredisini çekebilirsiniz. Tutar az olduğunda kredi hemen onaylanmakta olup tutar yükseldiğinde kişinin bilgileri, aylık geliri ve ödeme durumu ile kredi notu gibi incelemeler yapılabilmektedir.

Bankaların Kredi Faiz Oranları Nasıl Öğrenilir?

Ülkemizde bankalardan kredi çeken pek çok kişi şubeye gidip kredi çekmek için sıra almakta ve faiz oranları hakkında bilgi edinmektedir. Ancak bu tip şeylere hiç gerek yoktur. Çünkü bankaların resmi internet sitesinde zaten faiz oranları hakkında bilgi verilmektedir. Fakat bankaların sitesinde biraz daha kapsamlı yazdığı için pek faiz oranları ile kredinin nasıl çekileceğine yönelik bilgiyi kullanıcılar anlamamaktadır. Bu sebepten dolayı Kredi Haberleri yazısına tıklarsanız Kredi Haberim ekibi tarafından oluşturulmuş olan konut kredisi, taşıt kredisi, ihtiyaç kredisi vb. gibi konular hakkında bilgi edinebilir, faiz oranlarını öğrenebilir yine hangi bankanın kredisine nasıl başvuru yapacağınızı gözden geçirebilirsiniz.

Tatil Günlerinde Kredi Çekilir Mi?

İnsanlık durumu bazen tatil günlerinde acil paraya sıkışık olabiliyoruz. Bu durumlarda kullanıcılar ne yapmalıdır? Tatil gününde şubeler çalışmadığı için buralara giderek kredi çekme gibi bir durumunuz yoktur. Ancak internetiniz varsa ve bankanız internet üzerinden kredi çekmenize izin veriyorsa şanslı sayılırsınız çünkü tatil günlerinde dahi kredi çekebilirsiniz.

Çekeceğiniz kredi ATM üzerinden çekebilir, havale yapabilirsiniz. Ancak EFT tatil günlerinde kesinlikle yoktur. Mesai saatleri içerisinde gerçekleşmektedir. Bu sebepten dolayı EFT yapmamanız da fayda vardır çünkü paranızı transfer edemezsiniz ve bankada paranız beklemede kalır.

Bankalardan Kredi Alırken Kredi Notunuz Kaç Olmalıdır?

Nasıl okulda dersleriniz için sizin durumunuzu gösteren notlar var işte bankalarda da durum aynıdır. Herkesin kredi notu bulunmaktadır. İlk defa kredi çeken bir kişinin kredi notu düşüktür. Daha önce kredi çekmiş ancak ödemelerini zamanında yapmamış kişilerinde kredi notları düşüktür. Fakat kredi çekmiş, ödemelerini zamanında yapmış kişilerin kredi notları oldukça yüksektir.

Kredi Notuna Göre Kredi Alma Durumu

Kredi Notu Kredi Durumu Kredi Alma
1-699 Çok riskli gruptur Alma ihtimali çok zordur
700-1099 Az risk gruptur Krediyi alma ihtimali azdır
1100-1499 Riskli gruptur Krediyi alma ihtimali değişkendir
1500-1699 İyi gruptur Krediyi alma ihtimaliniz yüksektir
1700-1900 Çok iyi gruptur Krediyi alma ihtimaliniz çok yüksektir

Kredi Haberlerim ekibi olarak sizler için kredi notuna göre kredi alma durumunuzu belirttik. Eğer sizlerde kredi notunuzu biliyorsanız bu tablodan sonuçlara bakabilirsiniz. Kredi notunuzu öğrenmek ve haberleri incelemek için Kredi Notu linkine tıklayarak haberlerimizi ve sorgulama bölümlerimizi görebilirsiniz.

Kefilsiz Kredi Verilir Mi?

Kolay kredi veren bankalar hakkında yukarı bölümde sizlere bilgiler verdik. Peki kefil olmadan kolay kredi veren bankalar kredi imkanını sunar mı? İhtiyaç kredisinde her ne kadar kefil istense de özellikle şubesiz bankacılık, ING Bank, Aktif Bank, az miktarlar için İş Bankası gibi bankalar kefil olmadan kredi imkanı sunmaktadır.

Taşıt ve Konut Kredisi

Eğer taşıt ya da konut kredisi alacaksanız zaten kefil olmadan kredi imkanını bankalar size vermektedir. Çünkü bankalar ekspertiz göndermekte ve alacağınız mülkü inceleyerek size verilecek kredi miktarını tespit etmektedir. Daha sonra alacağınız mülk ipotek edilir ve kefil almadan kredi verilir. Bu sayede kefilsiz kredi alırsınız ancak krediyi ödemezseniz alacağınız mülk bankanın olur ve ihale yolu ile satılır.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Konuyu Puanla!)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here