Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı KOSGEB girişimcilere ve işletme sahiplerine kredi ya da hibe konusunda destekler sağlamaya devam ediyor. Genel olarak 50 bin TL hibe ve 100 bin TL faizsiz kredi imkanı sunan KOSGEB bütçeyi aşırı derece yükseltti. Buna göre KOSGEB 1 milyon faizsiz kredi verecek.

Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı KOSGEB tarafından yapılan açıklama ile girişimcilere ya da işletme sahiplerine toplam 1 milyona kadar faizsiz kredi verileceği belirtildi. Peki kredi imkanı nasıl verilecek. Hangi projeler için KOSGEB 1 milyona kadar faizsiz kredi verecek.

İlgili Yazı: Esnafa 30 Bin Faizsiz Kredi: Şartları ve Başvuru 2017

KOBİ Gelişim Destek Programı

KOSGEB tarafından verilen KOBİ gelişim destek programının bilindiği üzere her sene belirlenmiş tutarlarda bütçesi bulunmaktadır. Bu bütçeler doğrultusunda KOSGEB, KOBİ gelişim ve destek programına müracaat edenlere hibe ile faizsiz kredi imkanı sunulmaktadır. KOSGEB tarafından yapılan son açıklama ile KOBİ gelişim destek programı projesinin toplam bütçesi 500 milyon lira olarak artırıldığı belirtildi. Buna göre KOBİ gelişim destek programı bütçesi ciddi oranda artırıldığı için verilen hibe ile kredi imkanı da yükseltildi.

300 Bin Lira Hibe

KOSGEB tarafından yapılan açıklama ile KOBİ gelişim destek programına müracaat edecek olan işletme sahiplerinin projesine göre toplam 300 bin lira hibe ve 700 bin lira faizsiz kredi imkanından yararlanabileceği belirtildi. Tabi bu rakamlar her işletmeciye verilmeyecek yani bazı özellikler ve şartlar aranacak olup en fazla 1 milyon liraya kadar faizsiz kredi imkanı sunulacaktır. İşletmesi olup ve KOSGEB tarafından verilecek olan 300 bin lira hibe, 700 bin lira faizsiz kredi imkanından yararlanmak isteyenlerin KOSGEB projelerini takip etmesi gerekmektedir.

KOBİ Teknolojik Ürün Yatırımı Programı

KOSGEB bilindiği üzere teknolojik alanda yatırım yapanları da desteklemektedir. Bu alanda yapılacak tüm yatırımlar Türkiye’nin adını çıkartabilecek ve ülke ekonomisine de ciddi katkı sağlayabileceği için KOBİ teknolojik ürün yatırımı programı aracılığı ile de adaylara faizsiz kredi ve hibe desteği sunulmaktadır.

Bakan Özlü tarafından yapılan açıklama ile teknolojik alanda yatırım yapacaklara kesinlikle destek olacaklarını belirtirken KOBİ teknolojik ürün yatırımı destek programı aracılığı ile işletme sahiplerinin 5 milyon liraya kadar kredi imkanlarından yararlanabilmektedir.

İşletme sahip olan Kobiler sahip oldukları KOBİ sınıfına göre geri ödemesiz ve geri ödemeli olarak kredi imkanından yararlanabiliyor. Buna göre KOBİ teknolojik ürün yatırımı programına katılan işletme sahipleri mikro işletme ise yüzde 70, küçük veya orta işletme ise yüzde 60 geri ödemesiz kredi desteklerinden yararlanabilirsiniz. KOSGEB’in bütçesinin artırılmasından dolayı Kobilere verilen kredi destekleri ve girişimcilere de verilen kredi imkanları giderek yükseltilmektedir. Sizlerde bu imkanlardan yararlanmak istiyorsanız KOSGEB’in resmi internet sitesi aracılığı ile yapılan duyuruları takip edebilirsiniz. Yine Bakan Özlü Kobilere avans imkanının da getirildiğini müjdeledi. Yani yeni çalışmalar ile işletmesi olan kobilere daha fazla yardım yapılacağı görülmektedir.
https://www.kredihaberlerim.com

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Konuyu Puanla!)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here