KOSGEB Kobi desteğinden faydalanmak ve KOBİ ailesine katılmak istiyorsanız KOSGEB kayıt yapmanız gerekmektedir. KOSGEB’e ilk kayıt yapmak aslında sanıldığı kadar zor bir işlem değil ve internet üzerinden çok kolay bir şekilde yapılabiliyor. Bizde bu konumuzda sizlere KOSGEB için kayıt nasıl yapılır detaylı ve resimli bir şekilde anlattık.

KOSGEB hakkında eğer detaylı bilgilere sahip olmak istiyorsanız KOSGEB nedir konumuzu ziyaret edebilirsiniz. Güncel bilgilere ulaşmak için de KOSGEB sayfasına göz atabilirsiniz.

KOSGEB Kayıt

KOSGEB kayıt
KOSGEB kayıt

1. İlk öncelikle buradaki linkten KOSGEB adresine giriş yapıyoruz. Bilgisayarınızda açmış olduğunuz herhangi bir tarayıcıdan verilen adrese giriş yapın. Dilerseniz bu işlemleri mobil üzerinden de yapabilirsiniz.

2. KOBİ/Girişimci Giriş butonuna tıklıyoruz. Siteye giriş yaptıktan sonra üst kısımda bir menü gireceksiniz. Bu menüden en sağdaki butona tıklayın ve KOBİ sayfasına giriş yapın.

3.KOSGEB’e İlk Başvuru seçeneğine tıklayın. KOBİ sayfasında girdikten sonra solda bir menü kısmı göreceksiniz. Bu kısımdan resimde gösterilen kısma tıklayın.

5.Gerekli şartları okuyun. KOSGEB kobi kuruluşuna dahil olmadan önce sizlere başvuru şartlarını gösteren bir metin çıkacaktır karşınıza. Bu şartları okuyun ve herhangi bir sorun yok ise başvuru şartlarının altındaki iki butonu işaretleyip “Başvur” butonuna tıklayın.

6.Formu doldurun. Formda size ait bilgiler yer alıyor ve bu bilgileri eksiz ve doğru bir şekilde doldurduktan sonra “İleri” butonuna tıklayın ve başvuru işlemlerine devam ederek tamamlayın.

KOSGEB Kayıt Şartları

1- Yeni Girişimci Desteğine başvuru yapabilmeniz için geçerli bir Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi Katılım Belgesine sahip olmalısınız ya da işletmenizi bir İŞGEM bünyesinde kurmanız gerekmektedir.

2-Katılım belgesi sahibiyseniz BAŞVUR butonuna tıklayarak kullanıcı adı/şifre işlemlerinizi çevrimiçi olarak tamamlayabilir ve başvurunuzu elektronik ortamda yapabilirsiniz. İşletmenizi İŞGEM’de açacaksanız ya da Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi aldınız ancak yabancı uyruklu iseniz kullanıcı adı şifrenizi almak için en yakın KOSGEB Müdürlüğüne başvurunuz.

3- Desteğe iş kurmadan önce başvuru yapılması gerekmektedir. Ancak 31/12/2017 tarihine kadar, başvuru tarihi itibariyle son 2 (iki) yıl içinde işletmesini kuranlar da başvuru yapabilir. 31/12/2017 tarihinden sonra yalnızca iş kurmayanların başvurusu alınacaktır.

4- Yeni Girişimci Desteğinden yararlanabilmeniz için başvuru tarihi itibari ile son bir yıl içerisinde aynı faaliyet konusuna sahip bir işletmenizin olmaması, başka bir işletmede %50’den fazla ortaklığınızın bulunmaması ve işletmenizi kurduktan sonra işinizin başında olmanız gerekmektedir.

5- Kuracağım iş, muvazaalı devir, başka bir işin devamı veya genişletilmesi değildir.

6- Başvurunuza ilişkin bildirimler, elektronik posta ya da kısa mesaj ile yapılacaktır. Ayrıca bildirim yapılmayacaktır. Bildirimlerin ulaşıp/ulaşmaması sorumluluğu şahsınıza aittir.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Konuyu Puanla!)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here