Ülkemizde 180 milyona yakın kredi kartı bulunmaktadır. İnternetin hızla gelişmesi ile artık pek çok kişi alışverişlerini internet üzerinden yapmaya başladı. Bilindiği üzere her hangi bir işletmeye gittiğimizde istediğimiz ürünün aynısını malesef bulamıyoruz. Ürün çeşitliliği bol olduğundan bizlerde alışverişlerimizi internet üzerinden kredi kartı ile yapabiliyoruz. Peki kredi kartını internet alışverişine açtırmak için ne yapmamız gerekiyor.

Bilindği üzere 180 milyon civarı ülkemizde kredi kartı bulunuyor ancak pek çok kişi kredi kartını internet üzerinden kullanmıyor. Bu kişilerin mağdur olmaması ve kredi kartı bilgilerinin çalınması durumunda sorun yaşamaması için hükümet tarafından alınan karar ile tüm kredi kartları internet kullanımına kapatılacak. Bunun için müşterilerin kredi kartını internet alışverişlerine açtırması gerekmektedir. Peki kredi kartı internet alışverişine nasıl açılır, kredi kartını internet alışverişine açtırmak için ne yapmamız gerekiyor, kredi kartını internet alışverişi için açtırmak gibi soruların yanıtları nedir.

Tüm Kredi Kartları İnternet Alışverişlerine Kapatılıyor

Dolandırıcı sayısının artması bazı internet sitelerinin kredi kartı bilgilerini kayıt altınad tutması ve kredi kartı mağduru sayısının bir hayli artmasından dolayı hükümet cephesinden alınan karar doğrultusunda tüm kredi kartları internet kullanımına kapatılacak. Normalde tüm kredi kartları aksi belirtilmediği takdirde Ağustos ayının 3. haftası kapatılacaktı fakat süre uzatıldı.

Kredi kartını internet üzerinde kullanan ve otomatik ödeme talimatı veren kişi sayısının fazla olması ancak bu kişilerin yarısının dahi halen kredi kartını internet alışverişlerine açtırmamasından dolayı süre 31 Aralık 2017 tarihine kadar uzatıldı. Yani şu anda kredi kartı ile internette halen alışveriş yapabilrisiniz fakat 31 Aralık 2017 tarihinden sonra kredi kartınız internet alışverişlerine kapatılacağı için alışveriş yapamazsınız. Peki kredi kartını internet alışverişlerine nasıl açtırabilirsiniz, kredi kartını internet alışverişlerine açtırmak.

Bankalara Göre Kredi Kartını İnternet Alışverişleri Açtırmak

Banka AdıAtılacak MesajGönderilecek Numara
Türkiye İş BankasıSANALONAY boşluk Kartın Son 6 Hanesi4402
Garanti BankasıONAY boşluk Kartın Son 6 Hanesi3340
AkBankİnternet8885
QNB Finansbankİnternet boşluk bırak Kartın Son 4 Hanesi2273
VakıfBankONAY boşluk kartın son 6 hanesi6635
Yapı Kredi BankasıAçık boşluk Kart üzerinde ki müşteri numarasını yz4944
ING BankOnay boşluk kartın üzerinde ki son 4 hanesi2205
DenizBankHepsi3280
Halk BankONAY3404
Ziraat BankasıBulunmuyorBulunmuyor

Yukarıda Kredi Haberlerim ekibi tarafından oluşturulmuş olan tabloyu görebilirsiniz. İlgili mesajları yazarak heme tablonun sağ bölümünde yer alan mesaja bankaya kayıtlı telefon numaranızdan mesaj göndererek kredi kartınızı internet alışverişlerinize açtırabilirsiniz.

Ziraat bankası kullanıcıları kredi kartını ATM’den ya da 444 00 00 telefon numarasını bankaya kayıtlı telefonlarından arayarak internet alışverişlerine açtırabilirler.

Yine kredi kartını internet alışverişlerine açtırmak konusunda sorun yaşayan müşterilerin bankaların çağrı merkezi hatlarını bankaya kayıtlı cep telefon numaralarından arayarak konu hakkında bilgi alması gerekmektedir. İnternet üzerinden alışveriş yapan ve internet alışverişlerinin kesilmesini istemeyen kullanıcıların son tarih 31 Aralık 2017’ye kadar kartlarını internet alışverişlerine açtırması gerekmektedir. Aksi takdirde Türkiye’deki tüm kredi kartları internet alışverişlerine kapatılacaktır.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Konuyu Puanla!)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here