Mevcut hesabınızdan işlemlerin yapılması, IBAN numarası ile oluyor. Odeabank hesabı olan kişiler para EFT, havale ile para yatırma işlemlerini bu numara ile yapıyor. Açmış olduğunuz hesabın IBAN numarasını öğrenmek için Odeabank IBAN sorgulama işlemi yapabilirsiniz.

Odeabank IBAN Sorgulama

Sorgulama işlemini yapmanız için ilk olarak bankanın resmi internet sayfasına giriş yapın. Ardından IBAN sorgulama alanına girin. Bu sayfada direkt olarak sorgula ve doğrula seçeneklerinin olduğunu göreceksiniz.

Sorgulama işlemi için gereken bilgiler;

  • İl,
  • Şube,
  • Müşteri numarası,
  • Hesap numarasıdır.

İlk olarak il seçimini yapın. Ardından filtrelenecek olan şubeler üzerinden hesabı hangi şubeden açtığınızı seçin. Müşteri numarası için belirlenmiş olan kutucuğa 7 haneli müşteri numaranızı girin. Son olarak alt kısımda hesap numarası isteniyor. Doğru şekilde tüm bilgileri girdiğine emin olduktan sonra, ‘‘sorgula’’ butonuna tıklayabilirsiniz. Bilgiler doğruysa, direkt olarak IBAN bilgisi alt kısımda yer alır.

Odeabank IBAN Doğrulama

IBAN numarasının size ait olup olmadığını öğrenmek için de Odeabank web sitesinden işlem yapabilirsiniz. Bunun için IBAN doğrulama sekmesine tıklayın. Verilmiş olan kutucuğa IBAN numaranızı yazın. Ardından sorgula butonuna tıklayın. Doğrulama işlemi onaylandı mesajınızı görmeniz halinde IBAN numarasını kullanarak herhangi bir sorun yaşamayacağınıza emin olabilirsiniz. Üst bölümünde IBAN numarası doğrulanamadı uyarısının verilmesi durumunda, yeniden sorgulama işlemi yapabilirsiniz.

IBAN Numarası ile Neler Yapılır?

İnternet üzerinde ya da ATM şubelerinden IBAN ile para aktarma işlemi yapabilirsiniz. Karşı tarafın IBAN numarasını bilmeniz direkt olarak hesaba aktarma yapılmasını sağlar. Güvenliği sağlamak için geliştirilmiş olan bu numara, sorunsuz olarak para transferlerinin yapılmasını sağlar. 24 haneli numaranızı kullanarak gerek mobil üzerinden gerekse Odeabank resmi internet sayfasından hesap işlemlerinizi takip edin.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Konuyu Puanla!)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here