15 Mart 2012 tarihinde kurulan ve Türkiye’nin genç dinamik nesillerinin bulunduğu banka olarak bilinen Odeabank müşterilerine mevduat hesapları ile de para kazandırmaya devam ediyor. Peki Odeabank mevduat faiz oranları ne kadar? Kredi Haberlerim ekibi olarak vadeli hesap faiz oranlarını sizlerle paylaşıyoruz.

Odeabank henüz 5 senelik bir banka olup yatırımlarıyla sürekli gündeme gelmeye çalışmakta ve müşteri hizmetlerini artırmaya çalışarak potansiyelini geliştirmeyi hedeflemektedir. Odeabank üzerinden mevduat hesabı açan müşterilerine uygun faiz oranları ile para kazandırmaya devam etmekte olan Odeabank internet üzerinden ve şube üzerinden açılan vadeli hesaplara uygun faiz oranlarını tanımlamaktadır. Peki Odeabank mevdaut faiz oranları nedir?, Odeabank vadeli hesap getirisi, Odeabank mevduat hesap faiz oranı, Odeabank vadeli hesap faiz oranı gibi tüm sorularınızın yanıtlarını paylaşıyoruz.

Odeabank Vadeli Hesap Türler

Odeabank’da vadeli hesapların isimlerini ve faiz oranlarını farklı yapmak yerine şube vadeli hesap ve internet vadeli mevduat hesabı oluşturmuştur. Normalde bilindiği üzere internet üzerinden açılan vadeli mevduat hesaplarının faiz oranları daha yüksek oluyor fakat Odeabank’da durum tam tersidir. Yani Odeabank şubelerinden açacağınız vadeli mevduat hesabının faiz oranı internet ya da mobil şubeden açacağınız vadeli mevduat hesabının faiz oranından daha yüksektir. Odeabank’ı mevduat hesabı olarak kullanmak isteyenlere şubelere gitmeleri ve vadeli hesabı buradan açmanızı tavsiye etmekteyiz.

Odeabank Vadeli Hesap Kazancı

Odeabank vadeli hesap açanların kazancı ne kadar? Buna göre şubelerden açılan vadeli hesap faiz oranı %11,5’e kadar ve internet şubesinden açılan vadeli hesap faiz oranı %11’e kadar yükselmektedir. 

  • Vade Süresine Göre Faiz Oranları

1 Gün – 7 Gün vade süresine – %7 (internet vadeli %7)
8 Gün – 31 Gün vade süresine – %7 (internet vadeli %7)
32 Gün – 61 Gün vade süresine – %11,5 (internet vadeli %11)
62 Gün – 91 Gün vade süresine %11,5 (internet vadeli %11)
92 Gün – 180 Gün vade süresine %11,5 (internet vadeli %11)
181 Gün – 364 Gün vade süresine %11,5 (internet vadeli %11)
65 Gün – 400 Gün vade süresine %11,5 (internet vadeli %11)

Yukarıda günlere göre Odeabank’ın sunmuş olduğu vade süresine göre mevduat hesabı kazancı ve faiz oranları verilmiştir. En kazançlı vade süresinin 32 gün olduğu görülmektedir ve imkanınız varsa kesinlikle Odeabank şubesine giderek başvurularınızı yapmanız gerekmektedir. Eğer internet üzerinden ya da mobil bankacılıktan vadeli hesap açarsanız %0,5’lik faiz oranı kazanamazsınız.

  • 32 Günlük Vadeli Hesap Kazancı

Odeabank’ın en kazançlı vadeli süresi 32 gündür. Bu yüzden sizlere 32 günlük mevduat hesabı açmanızı tavsiye etmekteyiz. Eğer 32 günlük vadeli hesap açarsanız ve 10.000 TL’lik bir para yatırırsanız 32 gün sonunda 85,70 TL’lik bir kazanç elde edersiniz. Faiz oranı şube açılışlarında %11,5’dir. Eğer ilinizde şubesi yoksa ya da uzak ben internet üzerinden veya mobil bankacılıktan açmak istiyorum derseniz %11 faiz oranı ile 32 günlük vadeli hesap açabilirsiniz. internet üzerinden açılan vadeli hesaplarda 10.000 TL’ye 81,97 TL kazanç verilmektedir. Diğer tüm bankaların faiz oranları hakkında bilgi sahibi olmak için aşağıda ki linki takip ediniz.

En Yüksek Faiz Veren Bankalar 2017: Paranızı Değerlendirin!

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Konuyu Puanla!)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here