Günümüz de yaşam standartları pahalı olduğu için neredeyse kredi çekmeyen ya da borcu olmayan insan yok. Bankaların da uygun faiz oranlı kredi vermesinden dolayı pek çok kişi kolay bir şekilde kredi almaktadır. Peki öğrenciler ve çalışmayanlar bankadan kredi çekebilir mi?

Biliyorsunuz ki ne varsa gençlikte var ve insanlar en güzel zamanlarını gençken çalışarak ya da eğitimini sürdürerek geçiriyor. Hayatlarını değiştirmek isteyen pek çok çalışmayan kişi ve öğrenci bir yerlerden para bularak eğlenmek istiyor. Bu yüzden hepsinin ilk uğradığı nokta bankalar oluyor. Kredi Haberlerin ekibi olarak öğrenciler ve çalışmayanlar bankadan kredi çekebilir mi sorusunun yanıtlarını araştırdık. Bu makalemizden öğrenciye banka kredisi, çalışmayan kredi alabilir mi, öğrenciye kredi veren bankalar gibi tüm sorularınızın yanıtlarını bulabilirsiniz.

Öğrenciye Bankalar Kredi Veriyor Mu?

Bilindiği üzere öğrenciye pek çok banka sunmuş olduğu yıllık kart kullanım ücreti olmayan kredi kartları vermektedir. Bu kartların gene olarak limitleri en az 1.000 TL’den başlamaktadır. Öğrenciye pek çok banka kredi verebilmektedir. Örneğin İş Bankası, En Para, Cepte TEB, Ing Bank vb. gibi özel bankalar ihtiyaç kredileri kapsamında 5.000 TL’ye kadar az miktarlarda krediler için öğrencilere kredi imkanları sunmaktadır. Tabi yine öğrenciye kredi çıkmama ihtimali vardır ancak ufak bütçeli krediler için öğrenciye pek çok banka kredi verebilmektedir. Detaylı bilgi almak için öğrenciye kredi veren bakalar konumuzu ziyaret edebilirsiniz.

Çalışmayana Bankalar Kredi Veriyor Mu?

Günümüz de şöyle bir anlayış benimsenmiş durumdadır. Bankaya müşteriler gidiyor, bilgilerini veriyor banka kişi hakkında inceleme yapıyor ve kredi için onaylanıp onaylanmadığını belirtiyor. Evet aslında yüksek bütçeler için durum böyle ancak az bütçeler için böyle bir durum söz konusu değildir. Pek çok banka çalışmayana kredi verebilmektedir.

Bilindiği üzere bankaların mobil şube ya da internet şubeleri bulunmaktadır. Buralardan kredi başvurularınızı yapabilirsiniz. Anında onaylanan krediler ile 10.000 TL – 20.000 TL gibi bütçelere kadar dakikalar içerisinde onaylanan kredilere müracaat edebilirsiniz. Yüksek bütçeler için krediler onaylanmayabilir ancak 3 bin TL, 5 bin TL gibi ufak bütçeler için bankalar kişi çalışmıyor olsa da hızlı bir şekilde krediyi onaylamaktadır.

Özel Bankalara Yönelebilirsiniz

Eğer çalışmıyorsanız, işsizseniz ya da öğrenciyseniz kredi çekmek istiyorsanız özel bankalara yönelmenizi tercih ederiz. Kamu bankalarında kredi faiz oranları düşük olduğu için herkes kredi başvurusu yapmaktadır. Başvuru yapan kişi sayısı oldukça fazla olduğu için kamu bankaları genel olarak kazancı olmayan kişilere kredi vermemeyi tercih etmektedir. Hatta kamu bankaların öğrenciler için oluşturduğu kredi kartlarında zamana göre limiti artırın taleplerine bile onay vermediği görülmektedir.

Ancak özel bankalar müşterileri kazanabilmek ve herkesle çalışmak istediği için çalışmayan işsizlere, öğrencilere kredi vermektedir. Bunun için bankaların internet sitelerinden de konu hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Yine aşağı bölüme sizler için krediler hakkında ürettiğimiz haberlerin tamamını inceleyebilir ve bankaların kredi faiz oranları hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Konuyu Puanla!)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here