Ülkemizde üniversitede eğitim faaliyetine devam etmekte olan öğrenci sayısı 3 milyona yakın olarak duyuruldu. Yine milyonlarca ilköğretim, ortaöğretim ve lise öğrencisi de bulunmaktadır. Gençken öğrencilerin eğitim için ya da gençlik hevesi ile gezmesi için maddi imkanlar elde etmesi gerekmektedir. Öğrencilerimiz için Kredi Haberlerim ekibi öğrenciye kredi veren bankalar 2018 yazısını sizler için oluşturduk.

Sizlerde öğrenci misiniz? Maddi konularda sıkıntı yaşıyor ve bankalardan kredi almak mı istiyorsunuz. O zaman Kredi Haberlerim ekibi tarafından oluşturulmuş olan öğrenciye kredi veren bankalar 2018 yazısı tam size göredir. Bu makalemiz aracılığı ile öğrenciye kredi, öğrenciye kredi verirler mi, öğrenciye hangi bankalar kredi verir, öğrenciye kredi verirler mi, öğrenci kredi alabilir mi gibi tüm sorularınızın yanıtlarını en detaylı şekilde bulabilirsiniz.

Öğrenciler Müjde! Düşük Faizli Banka Kredileri

Türkiye’de 3 milyona yakın öğrenci üniversitede eğitim faaliyetlerine devam etmektedir. Kredi Haberlerim ekibi olarak neredeyse tüm bankaların öğrenciler için çıkarmış olduğu kampanya ve destekleri inceledik. Buna göre pek çok bankanın öğrenciye kefilsiz, şartsız, koşulsuz kredi verdiğini gördük. Peki öğrenciye kredi veren bankalar hangileridir? 2017 yılına özel olarak öğrenciye kredi veren bankalar 2017 makalemizden tüm detayları sizlere kapsamlı bir şekilde açıklıyoruz.

Öğrenciye Kredi Veren Bankalar 2018

Ziraat Bankası 36 Ay Vadeye Kadar Kredi Veriyor!

Kamu bankaları arasında yer almakta olan Ziraat Bankası öğrencilerin yanında olmaya devam ediyor. Bilindiği üzere Ziraat Bankası öğrencilere her ay burs ve kredi ücretlerini kartlarına yatırmaktadır. Yine öğrenciler için faizsiz kredi kartı imkanı sunmaktadır ki bu imkandan yararlanmak için öğrencilerin genç karta sahip olması gerekmektedir.

Yine üniversite öğrenciler için kredi konusunda da çalışmalar sürdürmekte olan Ziraat Bankası 36 aya kadar eğitim gören öğrencilere kredi vermektedir. Üstelik Ziraat Bankası 36 ay vadeye kadar verdiği kredi de kefil, şart ya da koşul aramamaktadır. Hemen 36 ay vadeye kadar düşük faizli kredi almak istiyorsanız Ziraat Bankasına müracaat ediniz.

Denizbank %0,99 Faiz Oranlı Kredi Veriyor

öğrenciye kredi veren bankalar
öğrenciye kredi veren bankalar

Öğrenciye Kredi Veren Bankalar 2018 haberimiz için en çok tercih edilen bankalardan bir tanesi şüphesiz ki Denizbank olacaktır. Denizbank kefil, şart aramadan öğrenciye kredi veriyor fakat düşük tutarda kredi veriyor. Eğer sizlerde öğrenciyseniz ve 2 bin liraya kadar bir krediye ihtiyacınız varsa mutlaka Denizbank’a müracaat etmelisiniz. Denizbank öğrencilere kefil ve şart aramadan 2 bin liraya kadar kredi vermektedir. Bu krediye %0,99 faiz oranı uygulanmaktadır. Eğer şimdi 2 bin liralık bir kredi çekerseniz 48 ay vadeleye kadar bu krediyi ödeyebilirsiniz.

OdeaBank 60 Ay Vadeye Kadar Öğrenci Kredisi Veriyor

Henüz ülkemize yeni girmiş ancak televizyon, internet ve radyo reklamları ile süreki karşımıza çıkan OdeaBank öğrencinin yanında olmaya devam ediyor. Düşük komisyon oranları ile öğrencilere kredi vermekte olan Odeabank 60 ay vadeye kadar öğrenci kredisi imkanı sunmaktadır. Öğrenci kredisi imkanından yararlanan kişilerin özel okullarda veya üniversitelerde eğitim görmesi gerekmektedir.

60 ay vadeye kadar verilen bu kredi imkanından yararlanmak için hemen Odeabank şubelerine müracaat ederek düşük faiz oranlı krediye sahip olabilirsiniz.

Garanti Bankası Öğrenci Kredisi Veriyor

Türkiye’nin özel bankaları arasında en tanınırlarından bir tanesi olan Garanti Bankası da öğrencinin yanında olmaya devam ediyor. Diğer bankalar gibi öğrenciye kredi konusunda makale türünde bilgi vermek yerine faiz oranları hakkında bilgi veren Garanti Bankası öğrenciye %1,32’lik faiz oranı ile kredi veriyor.

Garanti Bankasının vermiş olduğu %1,32 faiz oranlı kredi sizin için ideal ise 25 bin TL’ye kadar kredi imkanından yararlanabilirsiniz. Her hangi bir okulda öğrenci olarak eğitim faaliyetlerinize devam ediyorsanız Garanti Bankasına müracaat ederek %1,32 faiz oranlı 25 bin TL’ye kadar krediyi alabilirsiniz.

Vakıfbank İlköğretim Öğrencisine Kadar Kredi Veriyor

Öğrenciye kredi veren ve en çok tercih edilen bankalardan bir tanesi olan Vakıflar Bankası oldukça düşük faiz oranlı kredi imkanı sunmaktadır. Buna göre Vakıfbank’dan kredi alan öğrenciler %1,18 faiz oranı ile kredi alabilir. Üstelik ilkokul, orta okul veya lise de eğitim gören öğrenciler velileri ile lisans, önlisans da okuyan öğrenciler ise kendileri Vakıflar Bankasından %1,18 faiz oranlı 40.000 TL’ye kadar kredi imkanı sunmaktadır. Vakıfbank faiz oranı oldukça uygun olduğu için öğrenciler için en sık tercih edilen bankalardan bir tanesidir. Fakat çekeceğiniz kredi tutarını en geç 12 ay vadeye kadar ödemeniz gerekiyor. Yani Vakıflar Bankası 12 aydan fazla kredi imkanı sunmuyor.

Yapı Kredi Bankası 50.000 TL’ye Kadar Kredi Veriyor

Koç Holding’in sahibi olan ve her geçen gün yeni promosyonlar ile karşımıza çıkan banka Yapı Kredi Bankası da diğer bankalar gibi öğrenciler için kredi imkanı sunmaktadır. Yapı Kredi Bankasının resmi internet sitesine bakıldığında öğrenciler için düşük faiz oranlı 50.000 TL’ye kadar kredi verildiği görülmektedir. Ancak Yapı Kredi Bankası faiz oranı hakkında bir bilgi vermiş değil.

Yapı Kredi Bankası tarafından sunulan öğrencilere kredi 48 ay vadeye kadar verilmektedir. Yani öğrenciler üniversiteye girdiklerinde Yapı Kredi Bankasından 50.000 TL’ye kadar kredi çekebilir ve dört seneye kadar çektiğiniz krediyi ödeyebilirsiniz.

İş Bankası Öğrenciye Kredi

Yeni nesil bankalardan bir tanesi olan ve teknolojik çözümleri ile sürekli karşımıza çıkan İş Bankası öğrenciye kredi imkanı sunuyor. Hemen İş Bankasının internet şubesine girerek az miktarda krediler için anında onaylanan maddi destek alabilirsiniz. İş Bankasından kredi alabilmek için şubelerden öğrenci kimlik kartınız ile başvuru yapabilirsiniz. Eğer hali hazırda Türkiye İş Bankası müşterilerinden bir tanesiyseniz hemen online internet şubesi aracılığı ile başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz.

NOT: Şubeler aracılığı ile başvuru yapmak isteyen öğrencilerin kimlikleri, öğrenci belgeler ve öğrenci kimlik kartları ile müracaatlarını gerçekleştirmesi gerekmektedir. Genel olarak öğrenci belgesini e-devlet üzerinden çıkartmanız sizin içni kredi almaya yeterli olacaktır.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (2 kişi oy verdi. 3,00 üzerinden konunun puanı: 5)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here