Günümüzde en çok paraya ihtiyacı olan nesillerden bir tanesi şüphesiz ki öğrencilerdir. Öğrencilerin aile sorumluluğu, çocuk yükümlülüğü gibi bir problem yoktur. Fakat genç oldukları için çok fazla para harcamaktadırlar. Bizde kredi haberlerim ekibi olarak öğrenciyken yapılacak işler makalesi adı altında harçlık çıkartabilmek için ne tür işlerin yapılabileceğinden bahsedeceğiz.

Öğrenciyken gezmek, eğlenmek en güzel şeylerden bir tanesidir. İşte bu sebepten dolayı tüm öğrencilerin paraya ihtiyacı vardır. Harçlıklarını çıkartmak için çalışan ve kazandığı parayı genelde hafta sonu tamamıyla tüketen öğrenciler yapılacak işler makalemiz üzerinden pek çok iş kolu hakkında fikir sahibi olabilir ve buralarda işe girerek harçlıklarını çıkartabilir.

Öğrenciyken Yapılabilecek İşler

1-) Stand Görevlisi

Özellikle ilinizde alışveriş merkezi varsa mutlaka stand görevlisi alımı yaparlar. Stand görevlisi olarak firmalar üniversite öğrencilerinden personel alımları gerçekleştirmektedir. Sizlerde öğrenciyseniz hemen stand görevlisi olarak pek çok yerde işe başlayabilirsiniz. Bu sayede aylık harçlığınızı çok rahat çıkartırsınız.

2-) Ödev Yapmak – Çevirmen

Aslında bunu kimse yapmak istemez ancak zengin arkadaşlarınızın yanına yanaşır ve işi olan kişilerin ödevlerini para karşılığında yaparsanız buradan da ciddi bir kazanç elde edebilirsiniz. Örneğin pek çok İngilizce öğretmeni öğrencilerden ödev olarak çeviriler yapmasını istemektedir. Çeviri programlarının neredeyse tamamı iyi çeviri yapmadığı için sizlerde yabancı dilinizi kullanarak buralardan harçlığınızı çıkartabilirsiniz.

3-) Organizasyon Yapmak

Eğer üniversite okuyorsanız pek çok firmanın ya da bireysel kişilerin organizasyonlar yaptığını görürsünüz. Peki neden siz organizasyon yapmayasınız. Hemen bir tur firması ile görüşün ve güzel bir yerde konaklamak için tüm ayarlamalarınızı yapınız. Okulun sayfaları, sosyal medya hesaplarında turunuzu paylaşın, her bir tarafa afişler basın. Bu sayede pek çok öğrenci sizin yaptığınız organizasyonlara gelecektir. Hem bedava tatilin keyfini sürebilri hemde organizasyon işi ile harçlık çıkartabilirsiniz.

4-) Stand Hostesleri

Pek çok merkezde standlara konulmuş güzel fizikli kızları görmektesiniz. Bu kızlar genel olarak bir ürünü tanıtmakta ya da stant da verilen görevleri yapmaktadır. Sizlerde güzel fiziği olan bir kızsanız hemen stand işleri için uğraşabilir ve buralardan da para kazanabilirsiniz.

5-) Sokak Müziği

Şu anda pek çok öğrenci sokak müziği yaparak geçimlerini sağlamaktadır. Metrolarda, kafelerde, sokaklarda, parklarda hatta üniversite kampüsünün içerisinde sokak müziği yaparak öğrencilerden yardım toplayabilirsiniz. Bu sayede harçlığınız çok rahat bir şekilde çıkacaktır.

6-) Barmenlik

Gece külüplerin de ya da alkollü mekanlarda barmenlik yapan kişilere dikkatli bakarsanız bu kişilerin genelde genç olduğunu göreceksinizdir. Eğer sizlerde ağzı laf yapan, insanlar ile güzel şekilde konuşabilen ve barmenlik yapabileceğinize inanıyorsanız hemen bu işe başvuru yapabilirsiniz. Üstelik barmenlik de öyle harçlığınızı çıkartmak değil çok güzel paralar kazanabilirsiniz. Birde mekana daha çok zenginler takılıyorsa hesap öderken bol bol bahşiş de bırakmaktadır. Tüm bahşişi akşamları personeller bölüşmektedir.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Konuyu Puanla!)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here