Günümüz koşullarında neredeyse para biriktirip bir toplu paraya sahip olmak imkansız hale geldi. Bu yüzden toplu paraya ihtiyaç duyduğumuz durumlarda bankaların bizlere sunduğu kredilerden faydalanırız. Fakat kredi imkanını sadece bankalar sunmaz. PTT gibi kurum ve kuruluşlarda müşterilerine kredi imkanı sunmaktadır. Özellikle PTT’nin emeklilere sunduğu düşük faizli krediler oldukça dikkat çekmektedir. Bizde yazımızda sizlere PTT kredileri ve PTT kredi başvurusu hakkında detaylı bilgi vereceğiz.

Posta, Telgraf ve Telefon Teşkilatı’nın kısaltması olan PTT, Osmanlı İmparatorluğu döneminden beri hizmet vermektedir. günümüzde posta konusundaki başarısını kanıtlayan kurum her geçen gün verdiği hizmetlere bir yenisini daha ekliyor. Bu hizmetlerden biriside kredi kullanma fırsatıdır. PTT, müşterilerine kredi imkanı sunarken birçok bankayla ortaklaşa çalışır ve müşterilerine bu bankalardan kredi kullanma konusunda aracılık eder diyebiliriz. Aynı zamanda bu bankalara olan kredi ödemelerinizi de kabul eder.

PTT Kredi Başvurusu Sisteminin İşleyişi

Yazımızda sizlere PTT’nin birçok bankayla anlaşması olduğunu ve bu bankalarla kredi kullanmak içi müşterine aracılık yaptığını belirttik. İşte PTT’nin anlaşmalı olduğu bankalar ve kullanabileceğiniz krediler:

# Denizbank: Her derde deva masrafsız ihtiyaç kredisi
# Aktifbank: N Kolay Emekli Kredisi
# ING Bank: Kredi Postam Kredi İşlemleri
# Vakıf Bankası: Vakıf Kredi
# TEB: Jet Kredi
# ODEA Bank: Nakit Hazır

PTT Kredi Başvurusu, ptt’den kimler kredi kullanabilir?

Ptt’den Kimler Kredi Kullanabilir?

PTT’den kredi kullanmak isteyen kişiler kredileri nasıl kullanabileceklerini ve kredi işlemlerinin nasıl ilerlediğini çok merak ediyorlar. PTT’den kredi kullanma fırsatlarından 18 yaşını doldurmuş düzenli bir gelire sahip olan herkes faydalanabilir. Kurumda kredi işlemleri bankadan kredi kullanma işlemleriyle neredeyse aynı ilerlemektedir. Bankaların müşterilerine kredi verirken aradığı şartları PTT’de müşterilerine kredi verirken aramaktadır. Fakat PTT’nin bankalara göre sunduğu farklı bir avantajı var. Bu avantaj ise özellikle emekli olan kişiler üzerinde görülmektedir. Emekli olan birisi PTT’den kredi kullanırken bankalardan kullandığı krediye göre daha düşük faiz oranlarıyla kredi kullanabilir.

PTT Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Aslında bu sorunun cevabını sizlere yazımızda kısaca belirttik. PTT kredisine başvuru işlemleri neredeyse bankalardaki kredi işlemleriyle aynı ilerlemektedir. İlk olarak size yakın bir PTT şubesine gitmeniz gerekiyor. PTT şubesinde sizinle ilgilenen görevliye kredi çekmek istediğinizi belirttiğiniz zaman görevli size doldurmanız için bir form verecektir. Bu formu eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurmanız başvurunuzun olumlu sonuçlanması için çok önemlidir. Doldurduğunuz form elektronik sistem üzerinden kredi çekmek istediğiniz bankaya iletilecektir. Kredi başvurunuz iletilen banka kısa süre içerisinde başvurunuzu inceler ve olumlu sonuçlanıp sonuçlanmadığını size bildirir.

Kredim Onaylandı Ne Yapmalıyım?

Başvuru formunuzu doldurduysanız ve PTT ile anlaşmalı olan banka sizin kredi başvurunuzu onayladıysa gerçekleştirmeniz gereken birkaç işlem daha var. Gelen onay mesajından sonra PTT görevlisinin size vereceği kredi sözleşmesini imzalamanız gerekiyor. Bu imza ile beraber kredi işlemlerinizi tamamlamış oluyorsunuz. Belgeyi imzaladıktan sonra ister hemen isterseniz daha sonra kredinizi çekebilirsiniz.

Denizbank Ptt Kredisi

Denizbank, PTT üzerinden müşterilerine kredi sunan bankalardan birisidir. Emekli maaşını PTT’den alan kişiler Denizbank üzerinden 48 aya varan vadelerle kredi tahsis ücreti olmadan kredi kullanabilir. Bunun için tek yapmanız gereke kimliğinizle beraber bir PTT şubesine gitmektir. Krediden 80 yaşına kadar olan PTT müşterileri yararlanabilir. Kredi çekebileceğiniz minimum rakam 1.000 TL maksimum rakam ise 36 bin TL’dir. 2.000 TL’nin altında çektiğiniz kredilerde % 1.75, 2.000 TL üzerinde çektiğiniz kredilerde ise 1.59 faiz oranı ödersiniz.

Aktifbank Ptt Kredisi

Aktifbank, maaşını PTT’den alan emeklilere kefil veya başka bir şart koşmadan 40 bin TL’ye kadar kredi fırsatı sunmaktadır. 48 aya kadar vadeyle verilen kredinin faiz oranı % 1.75’tir. Kredi alt limiti ise 1.000 TL kredi üst limiti ise 40 bin TL’dir. Kredi çekecek kişi maksimum 80 yaşında olmalıdır.

Ing Bank Ptt Kredisi

ING Bank, sadece maaşını PTT’den alan emeklilere değil diğer PTT müşterilerine de kredi imkanı sağlamaktadır. Fakat ING Bank ve PTT arasındaki anlaşma kapsamında emekli olan kişiler ve diğer PTT müşterilerine farklı kredi faiz oranı yansıtılır. Maaşını PTT’den alan bir emekli 1.64 faiz oranıyla kredi çekerken, emekli olmayan birisi % 1.81 oranıyla kredi kullanabilir. Maaşını PTT’den alan birisi 45 bin TL’ye kadar 48 ay vadeli kredi çekebilirken, diğer kişiler 20 bin TL’ye kadar 48 ay vadeli kredi çekebilir.

Teb Ptt Kredisi

PTT ve TEB işbirliği kapsamında emeli maaşını PTT’den alan birisi kredi tahsis ücreti ödemeden TEB’den kredi kullanabilir. PTT şubelerinden yapılan başvurularda emekli olan kişinin sadece kimliğiyle gitmesi yeterli olacaktır. Kredinin faiz oranı bütün vadelerde ve kredi tutarında % 1.55’tir. Minimum 1.000 TL kredi çekilebilirken maksimum 20 bin TL kredi çekebilirsiniz. En fazla 70 yaşında olan emeklilere kredi fırsatı sunulmaktadır. Aldığınız krediyi minimum 3 ay maksimum 4 ay olacak şekilde vadelere bölebilirsiniz.1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (2 kişi oy verdi. 5,00 üzerinden konunun puanı: 5)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here