Ülkemizin en köklü bankaları arasında yer almakta olan Şekerbank müşterilerine kazanç verebilmek için uygun mevduat faiz oranlarını sunmaktadır. Peki Şekerbank mevduat faiz oranları nedir? Kredi Haberlerim ekibi olarak mevduat hesabı konusunda Şekerbank ile çalışmak isteyen müşteriler için faiz oranları hakkında bu makale üzerinden size bilgiler vereceğiz.

Şekerbank özel sektör bir banka olup ülkemizin en hatırı sayılır ve en bilinen markalarından bir tanesidir. Müşteri potansiyelini geliştirmek isteyen Şekerbank mevduat faiz oranlarını yüksek tutmaya çalışarak müşterilerinin daha fazla para kazanmasını elde ettirmektedir. Buna göre Şekerbank mevduat faiz oranları nedir, Şekerbank vadeli hesap faiz oranı, vadeli hesap getirisi, Şekerbank mevduat hesap getirisi ve tüm kazançlarını sizlerle paylaşıyoruz.

Şekerbank Vadeli Hesap Türleri

Şekerbank farklı isimlere göre vadeli hesap türleri oluşturmamıştır. Onun yerine internet üzerinden ve şubeden açılan vadeli hesaplara farklı faiz oranı veren Şekerbank müşterilerine olabildiğince yüksek faiz oranını sunmaktadır. Şekerbank internet üzerinden açılan vadeli hesaplara e-mevduat vadeli ismini vermekte ve şubeler aracılığı ile açılan vadeli hesaplara ise mevduat vadeli ismini vermektedir. Pek çok bankada olduğu gibi Şekerbank’da internet üzerinden açılan vadeli hesapların faizini daha yüksek tutmaktadır.

Şekerbank Vadeli Hesap Getirisi

Şekerbank internet üzerinden açılan e-mevduat vadeli hesaba ve şubeden açılan mevduat vadeli hesaba farklı faiz oranlarında kazanç sunmaktadır. Peki Şekerbank vadeli hesap getirisi ne kadar? Buna göre şubelerden açacağınız vadeli hesaplarda %4,5’e kadar ve internetten açacağınız vadeli hesaplarda %13’e kadar faiz oranı kazanırsınız.

  • Vade Süresine Göre Faiz Oranları

1 Gün – 6 Gün vade süresi – %4,5 faiz oranı
7 Gün – 13 Gün vade süresi – %7,75 faiz oranı
14 Gün – 31 Gün vade süresi – %8 faiz oranı
32 Gün – 91 Gün vade süresi – %13 faiz oranı – %12,75 faiz oranı
92 Gün – 365 Gün ve üzeri vade süresi – %12,5 faiz oranı

Yukarıda Şekerbank’ın günlere göre sunmuş olduğu faiz oranları belirtilmiştir. Vade süresine göre faiz oranları değiştiği gibi yatıracağınız meblağa göre de faiz oranınız değişecektir. Buna göre 100.000 TL ve üzeri yatıracağınız miktarda %0,25 daha düşük faiz oranı kazanmaktasınız tabi bu faiz oranı 32 gün – 91 gün arası vade süresinde uygulanmaktadır. Ancak en kazançlı faiz oranı da 32 günlükte sunulmaktadır.

  • 32 Günlük Vadeli Hesap Kazancı

Buna göre Şekerbank müşterilerine en çok 32 günlük vade süreli mevduat hesaplarında para kazandırmaktadır. 32 günlük açacağınız vadeli hesapta %13’lük bir faiz oranı kazanmaktasınız. Peki getirisi ne kadar oluyor. Örneğin Şekerbank internet şubesinden açacağınız e-mevduat vadeli hesabınıza 50.000 TL para koyar ve vade süresini 32 gün olarak ayarlarsanız 32 gün sonunda 484,38 TL’lik bir kazanç elde edersiniz.

Şekerbank’ın faiz oranları diğer bankalara göre çok çok daha iyi gözükmektedir. Bu sebepten dolayı Şekerbank vadeli hesabı tercih edebilirsiniz. Ancak hesaplarınızı internetten açmanızı kesinlikle tavsiye etmekteyiz. Şubelerden açacağınız vadeli hesaplarda çok fazla kazancınız olmaz.

HANGİ BANKA NE KADAR FAİZ ORANI VERİYOR?

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Konuyu Puanla!)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here