Günümüzde çok sayıda kişi kazancını internete borçludur. Nasıl para kazanıyorsunuz sorusuna ise internet sitem veya sitelerim üzerinden kazanç elde ediyorum cevaplarını vermekteler. Peki site açarak nasıl para kazanılır, site açarak para kazanılır mı?

İnternet hayatımızda oldukça geniş bir yer tutmaktadır. Her gün milyonlarca kişi farklı siteleri ziyaret etmekte ve bilgi edinmektedir. Bu sayede internet site sahipleri de para kazanmaktadır. İnternette kazanç kapısını gören kişiler ise site açarak nasıl para kazanılır, site açara para kazanmak, site açıp para kazanmak gibi aramalar yapmaktadır. Kredi Haberlerim ekibi olarak sizlere site açmak ve para kazanma arasında mantık hakkında bilgi vereceğiz.

Her Siteden Para Kazanılır Mı?

Pek çok kişinin internet sitesi açarak para kazandığını görmekteyiz. Bu durum herkesi teşvik etmekte ve internet sitesi açmaya teşvik etmektedir. Peki her siteden para kazanılır mı? Malesef açacağınız her site üzerinden kazanç elde etmek gibi bir durum yoktur. Sadece tutmuş, büyümüş, kullanıcısı ve hiti bol olan siteler elde etmiş oldukları reklamlar aracılığı ile para kazanmaktadır.

Siteler Tıklama ve Giriş Başı Para Mı Kazanıyor

Halk arasında şöyle bir durum söz konusudur. İnsanlar sanıyor ki internet sitelerine biz her girdiğimizde onlar para kazanıyor, internet sitesinin her hangi bir yerine tıkladığımızda site sahibi para kazanıyor. Böyle bir durum yoktur. Yani bir internet sitesine siz girdiğiniz anda o kişi para kazanmaz, her hangi bir yere tıkladığınızda da para kazanmaz. Peki internet siteleri nasıl para kazanır.

Site Açarak Nasıl Para Kazanılır

Site açarak öncelikle it çekmeniz gerekiyor. Hit demek sitenizi günlük ziyaret eden kişi sayısı demektir. İnternet sitenizi ziyaret eden kişi sayısı 1.000, 2.000 veya 10.000, 20.000 gibi büyük rakamlara ulaştığında yavaş yavaş para kazanmaya başlarsınız. Peki nasıl para kazanacağız.

Yapmanız gereken internet sitenize reklam almaktadır. Yani siz reklam aldığınızda reklamlardan gösterim ve tıkalam başına para alırsınız. Tabi firma firma dolaşmanız gerek yoktur. Örneğin Google Adsense gibi büyük reklam platformlarına üyelik başvurusu yapabilir ve olumlu yanıt aldığında sitelerden alacağınız reklamları kendi sitenize koyabilirsiniz.

Site Açarak Kaç Para Kazanılır

Yukarıda site açtıktan sonra gösterim ve tıklama başına para kazanabileceğiniz belirttik. Peki site açarak kaç para kazanılır? Buna göre site açarak kaç para kazanılır sorusunun yanıtı özneldir. Yani bir site üzerinden aylık 40.000 TL, 50.000 TL kazanan kişilerde var aylık 50 TL, 100 TL gibi az miktarda kazanan kişilerde var. Peki bu fark nereden oluşuyor.

Tabi ki siteleri ziyaret eden ve reklamları tıklayan kişi sayısına göre kazancınız değişmektedir. Yani reklamlarınız ne kadar çok gösterim alır, ne kadar çok tıklama alırsa sizde aylık olarak siteniz üzerinden o kadar çok para kazanırsınız. Sitenize giren kişilerin mutlaka reklamlara tıklama yapmanız gerekmektedir.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Konuyu Puanla!)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here