Avrupa Birliği ülkelerinde genel olarak tarım ile uğraşan çiftçiler solucan gübresi kullanmaktadır. Fabrikalarda üretilemekte olan kimyasal gübreler çiftçinin tarlasına zarar verebilmektedir. Çünkü içerisinde yer alan maddeler her ne kadar o sen mahsulün oldukça iyi çıkmasına yarar sağlasa da uzun vadede bir çözüm değildir. Ancak solucan gübresi tamamen organik olduğu için çiftçiye hem iyi kazanç elde ettirmekte hemde toprağının verimini artırmaktadır.

Peki solucan gübresi tesisi ne kadara kurulur? Aylık kazancı nedir? Kredi Haberlerim ekibi olarak son yıllarda binlerce kişinin girmiş olduğu ve pek çok kişinin cidid kazançlar elde etmeye başladığı solucan gübresi işini detaylıca araştırdık ve araştırmalarımızın sonucunu sizlere solucan gübresi üretim tesisi ne kadar kurulur, aylık kazancı nedir makalemiz üzerinden anlatıyoruz.

Tesis Kurulumu

Solucan gübresi işi yapmak isteyenler için müjdeli bir haberimiz var. Bu iş için meşakkatli bir tesis kurmanıza gerek yoktur. İster gecekondu dairesinde, ister kömürlükte ister kimsenin kullanmadığı bir sığınakta solucan gübresi işini yapabilirsiniz. Peki solucan gübresi üretim tesisi nasıl kurulur.

Solucan gübresi üretmek istiyorsanız öncelikle gübreyi üretebilecek bir mekan sahibi olmalı, solucan satın almalı ve bir miktar solucan gübresini mekanınıza getirtmeniz gerekmektedir. Bu adımları tamamladıysanız şimdi işe başlayabilirsiniz.

Ortama Dikkat Edin!

Her hangi bir bahçeyi kazdığınızda yerden solucan çıktığını görürsünüz ancak sizin o solucanlar ile işiniz yok. Sizin amacınız solucan gübresi üretmek ve solucanları sizin beslemeniz gerekmektedir. Solucanların iyi beslenmesi onların ölmemeleri ve gübrelerinin değerlenmesi için önemli bir sorumluluğunuzun olması gerekiyor. Solucanlar için yapacağınız mama fazla asitli olursa solucanlar olduğu yerde erir ve ölürler. Yine solucanlara yeterli su vermeniz gerekmektedir vereceğiniz her fazla su için solucanlar boğularak ölür, az vereceğiniz su için ise solucanlar kurur yine ölür. Solucanların ölmemesi için onları iyi kontrol etmeniz gerekmektedir.

Etrafta fare ve kertenkele gibi başka hayvanların yaşamadığını bilmeniz gerekmektedir. Eğer ortamda fare ya da kertenkele olursa solucanlar üreyemez, gübreniz verimli olmaz.

Solucan Fiyatları Ne Kadar?

Solucan gübresi üretebilmek için yüz binlerce ya da milyonlarca solucana ihtiyacınız bulunmaktadır. Solucanların fiyatları ülkemizde 5 kuruştan başlamakta ve 30 kuruşa kadar çıkmaktadır. Maddi durumunuza göre solucan alabilirsiniz.

Solucan Gübresi Fiyatları Ne Kadar?

Solcaun gübresinin fiyatı verime göre değişiyor ancak ortalama 2,5 kilogram aralığında değişmektedir. İşe ilk başladığınız da 500 kilo ile 1.000 kilo arasında gübre alabilirsiniz.

Aylık Kazanç Nedir

Solucan gübresi üretim tesisinin oldukça kolay olduğunu gördünüz peki aylık kazanç nedir. Öncelikle şunu bilmeniz gerekiyor ki verimli solucan gübresi üretmeniz ilk 9 – 12 ayınızı alabilir. Bu sürede hiç kazanç beklemeyiniz. Birinci yıl sonunda solucanlarınızın sayısına göre eğer milyonlarca solucan üretebilirseniz her ay 10 bin TL – 30 bin TL arasında gelir elde edersiniz. Solucanlar kendisini ikiye böldüğü için 2 – 3 sene gibi bir sürede 2 – 3 milyon solucana sahip olabilirsiniz.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Konuyu Puanla!)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here