Ülkemizin en eski bankaları arasında yer alan ve kredi konusunda müşterilerine yardımcı olmak adına uygun faiz oranları vermeye çalışmakta olan Türkiye Ekonomi Bankası (TEB) ev almak isteyenlere konut kredisi imkanı sunmaktadır. Buna göre konut almak isteyen adaylar TEB’e müracaat ederek uygun faiz oranları ve masraflar ile kredilerini alabilir. Peki TEB konut kredisi faiz oranları ne kadar?

Türkiye Ekonomi Bankası (TEB) ev almak isteyen müşterilerine konut kredisi imkanı sunmaktadır. Peki Türkiye Ekonomi Bankası (TEB) konut kredisi faiz oranları, masrafları ne kadar? Bu makalemiz aracılığı ile Türkiye Ekonomi Bankası (TEB)’in sunmuş olduğu konut kredisi hakkında tüm faiz oranlarını öğrenebilir ve geri ödeme plan tablosu hakkında da bilgi sahibi olabilirsiniz.

Türkiye Ekonomi Bankası Konut Kredisi Geri Ödeme Plan Tablosu

Kredi Miktarı Faiz Oranı Taksit Tutarı Masraf Miktarı Vade Süresi Faiz Toplam Tutarı Vadeye Göre Faiz Değişimi Toplam Geri Ödeme Miktarı
100.000 TL %1.23 1.598,68 TL 500 TL 120 Ay
91.842,03 TL
Faiz Sabittir 191.842,03 TL
150.000 TL %1.23 2.398,03  750 TL 120 Ay 137.763,04 TL Faiz Sabittir 287.763,04 TL
200.000 TL %1.23 3.197,37  1.000 TL 120 Ay 183.684,14 TL Faiz Sabittir 383.684,14 TL

 

Kredi Haberlerim ekibi tarafından oluşturulan Türkiye Ekonomi Bankası (TEB)’in konut kredisi geri ödeme plan tablosu hakkında tüm detayları öğrenebilirsiniz. Buna göre faiz oranları, masraflar, toplam ödenecek miktar, aylık taksit tutarı gibi detaylar Türkiye Ekonomi Bankası (TEB)’nın resmi internet sitesinde yer almakta olan kredi hesaplama robot aracılığı ile oluşturulmuştur. Peki Türkiye Ekonomi Bankası (TEB)’in konut kredisi detayları nedir.

Türkiye Ekonomi Bankası (TEB) Detayları

Türkiye Ekonomi Bankası (TEB) ev almak isteyenlere uygun faiz oranları ile konut kredisi imkanı sunmaktadır. Türkiye Ekonomi Bankası (TEB)’in vermiş olduğu konut kredisinde faiz oranı yüzde 1,23’de sabit olarak tutulmakta olup vade süresine göre faiz oranı değiştirilmemektedir. Alacağınız kredi miktarının yüzde 0,5’i TEB tarafından masraf ücreti olarak sizlerden alınmaktadır.

Bu masraf ücretlerinden hariç olmak üzere alacağınız ev için TEB’e başvuru yapmanız ve ekspertiz çağırmanız gerekiyor. Ekspertiz ücreti 508 TL olarak belirlenmiş olup taşınmazın rehin ücreti ise 159 TL’dir. Yine ortalama sigorta içinde 760 TL’lik ücret ödemeniz gerekmektedir. TEB’in faiz oranı sabit olmak ile beraber çekeceğiniz konut kredisinde yukarıda verilen masraf ücretlerini de ödemeniz gerekmektedir. Konut kredisinde ilgili ev yani taşınmaz banka tarafından rehin olarak alınmakta taksitleri düzenli şekilde ödemediğiniz sürece ise taşınmazınıza el koyulmaktadır.

Türkiye Ekonomi Bankası (TEB) Konut Kredisi Başvuruları

Türkiye Ekonomi Bankası (TEB)’in konut kredisi hakkında tüm detaylar ve masraf ücretleri verilmiştir. Eğer bu bilgiler ve ücretler sizler için uygunsa Türkiye Ekonomi Bankası (TEB)’in konut kredisi imkanına başvuru yapabilirsiniz. TEB konut kredisi başvurularınızı ilgili bankanın şubeleri aracılığı ile yapabileceğiniz gibi yine konu hakkında internet bankacılığı ve telefon bankacılığından bilgi edinebilirsiniz.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Konuyu Puanla!)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here