Günümüzde pek çok kişi üretim imalat yapmak istediği için ufak işletme açmayı düşünmemektedir. Bu sebepten dolayı bizlerde Kredi Haberlerim ekibi olarak sizler içi üretim ve imalat konusunu baştan aşağıya araştırarak sizler için üretim imalat yapmak isteyenlere yatırım ve iş fikirleri makalesini hazırladık.

Eğer sizde işletme açmak ancak kendi ürünlerinizi üretmek istiyorsanız üretim imalat yapmak isteyenlere yatırım ve iş fikirleri makalemiz aracılığı ile aklınızda bulunan imalat işleri, üretim yatırımları, imalat iş fikirleri, ne ürünü üretmeliyim, üretilmesi gereken ürünler gibi sorularınızın tamamına cevaplar bulabilirsiniz. Makalemiz aracılığı üretim ve imalat yapmayı düşünenler pek çok konu hakkında bilgi sahibi olacaktır.

Üretim ve İmalat İş Fikirleri

1-) Çocuk Oyuncakları

Günümüzde aileler çocukların üzerine son derece düşer oldu. Öyle ki maddi durumu en kötü aileler dahi çocuklarını şık giydirmekte ve sürekli olarak onlara elbise, yiyecek, oyuncak almaktadır. Sizlerde üretim imalat yapmak isteyenlere yatırım ve iş fikirleri önerisi arıyorsanız mutlaka çocuk oyuncakları kategorisini incelemeniz gerekmektedir. Çünkü bu kategori üzerine yapılacak yatırımlardan ciddi ekmek yiyebilirsiniz.

2-) Çanta Üretimi

Üretim imalat yapmak isteyenlere yatırım ve iş fikirleri makalemizin ikinci sırasına çanta üretimini aldık. Kadınları az çok bilirsiniz evlerinde çeşit çeşit çantaları dahi olsa mağazalarda farklı tipta çanta gördüklerinde dayanamayarak o çantayı da almaktadır. Yapmanız gereken iyi bir mode tasarımcısı bulmak ve onun hayal gücüne güvenerek üreteceğiniz çantaları pazara sunmaktır. Hele ki birde pazar da tutunursanız belki birkaç bin liraya açacağınız iş yerinizi milyonluk yapabilirsiniz.

3-) Defter ve Kağıt Üretimi

Defter ve kağıt üretimi sadece Türkiye’de değil hiçbir ülkede bitecek bir sektör değildir. Teknoloji ne kadar gelişirse gelişsin çocuklarn göz sağlığı için aileler hiçbir zaman çocuklarına tablet üzerinden ya da bilgisayar üzerinden yazı yazmalarına izin vermeyecektir. Bu yüzden üretim imalat yapmak isteyenlere yatırım ve iş fikirleri makalemizde defter, kağıt üretimi kategorisine kesinlikle yer vermeyi uygun gördük.

4-) Plastik Bardak – Şişe

Plastik kullanımı gün geçtikçe ülkemizde artmaya devam ediyor. Plastik şişe ve bardak kullanımlarına baktığımızda karşımıza büyük rakamlar çıkıyor. Öyle ki ülkemizde her sene 3 bin ton plastik ürün kullanımı gerçekleştirilmektedir.

5-) Lastik Üretimi

Türkiye’de milyonlarca araç sahibi var. Her araç sahibi ortalama birkaç senede bir araç değiştirmektedir. Peki bu rakamı duymak ister misiniz? Ülkemizde her sene 25 milyona yakın lastik satılmaktadır. Bütçeniz varsa kesinlikle lastik üretimine para harcamalısınız.

6-) Süs Eşyaları

Bundan yıllar önce süs eşyalarının hiçbir popülerliği yoktu fakat şuan da gençler evlerini sürekli süs eşyaları ile doldurmaya devam ediyor. Sizler de yeteneğiniz varsa hayal gücünüz ile üreteceğiniz süs eşyalarını ticarete dökebilirsiniz.

7-) Mermer Üretimi

Mermer üretimi tabi büyük bütçeli kişiler için yapılacak bir iştir. Ancak ocak kurmak benim işim ve bütçem yeterli derseniz hemen mermer üretimi yaparak yıl içerisinde kazancınızı ciddi oranda katlayabilirsiniz.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Konuyu Puanla!)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here