Pek çok banka müşterilerine özel vadeli, mevduat hesapları oluşturmakta ve faiz oranları ile kazanç sağlattırmaktadır. Ancak günümüzde çok sayıda kişinin vadeli mevduat hesabının ne olduğu hakkında fikrinin olmadığı görülmektedir. Peki vadeli mevduat hesabı nedir? Ne kadar para kazandırır.

Kredi Haberlerim ekibi olarak bugün sizlere vadeli mevduat hesabının ne olduğunu, müşterilere ne kadar para kazandırdığını belirteceğiz. Aklınızda yer alan vadeli hesaptan ne kadar kazanılır, mevduat hesap getirisi, vadeli hesap nedir, mevduat hesap nedir, vadeli mevduat hesap avantajları gibi tüm sorularınızın yanıtlarını bu haberimiz aracılığı ile öğrenebilirsiniz.

Vadeli Hesap Nedir?

Bankaların resmi internet sitelerine giren müşterilerin vadeli hesap için özel bir bölümün olduğunu görmektedir. Peki bu vadeli hesap nedir? Vadeli hesap belirli bir süre için açılan ve bu süre zarfında hesabınızın bulunması durumudur. Vade sonunda isterseniz bankadan paranızı çekebilirsiniz isterseniz üzerine bir miktar daha para yatırıp veya yatırmayarak vadeli hesabınızı devam ettirebilirsiniz.

Vadeli Hesaptan Para Çekilir Mi?

Vadeli hesap belirli bir süre için açılan ve içerisinde para bulunan kazanç getirecek hesaplardır. Peki bu hesaplardan para çekimi gerçekleştirilir mi? Elbette istediğiniz zaman içeride bulunan paranızı çekebilirsiniz. Ancak böyle bir talepte bulunduğunuzda vade sonunda hesabınıza yatırılacak parayı alamazsınız. Tabi bazı bankalar ay içerisinde bir veya iki defa para çekme ya da yatırma taleplerinizi faizi bozmadan kabul ediyor ancak bu kesinlikle az miktarlar için geçerlidir.

Mevduat Hesap ve Vadeli Hesap Farkı Var Mı?

Pek çok müşteri mevduat hesap ve vadeli hesap arasında farkın olup olmadığını sormaktadır. Bu durum kesinlikle bankalardan kaynaklanıyor. Çünkü bazı bankalar hesap ismini vadeli, bazıları ise mevduat koymaktadır. Fakat şunun bilinmesi gerekiyor ki vadeli mevdaut hesap aynı şeydir hiçbir farkı yoktur.

Vadeli Mevduat Hesap Getirisi Ne Kadar?

Vadeli mevduat hesap getirileri bankalara göre 1 günden başlamakta ve birkaç yıllık vade süreli olarak açılmaktadır. Yıllık olarak faiz oranları verilmekte ve açacağınız vadeli mevduat hesabınızın vade süresi ne kadar uzunsa o kadar fazla para kazanmaktasınız. Yıllık olarak %15’e kadar yükselen faiz oranı veren bankalar bulunmaktadır.

En Çok Para Kazandıran Vadeli Hesapları Buradan Görebilirsiniz

Yukarıda belirtilmiş olan linki takip ederseniz Kredi Haberlerim ekibi tarafından oluşturulmuş özel faiz tablosunu görebilirsiniz. Bu tabloda hangi bankanın yüzde kaç faiz oranı verdiği görülmektedir.

Vadeli Hesap Kazançlı Mıdır?

Peki gelelim en önemli konuya vadeli hesap kazançlı mıdır? Eğer yatırım yapmak istemiyor ve çekiniyorsanız kesinlikle vadeli hesap açmalısınız. Çünkü aylık olarak örneğin 100.000 TL gibi paranız varsa bankalardan vadeli hesap açarak aylık olarak 1.000 TL’ye kadar faiz getirisi kazanabilirsiniz. Bu tutarı kamu bankaları daha az vermektedir ancak özel bankalar müşteri çekmeye çalıştığı için daha yüksek getiri sağlamaktadır.

 

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Konuyu Puanla!)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here