Banka hesabınızı açtıktan sonra karışıklığı önlemek ve güvenliği sağlamak adına IBAN numarası verilir. Her bankanın kendi sistemi içerisinde hesap numarasına göre numara belirlenir. Yapı Kredi hesabı olan kişiler eğer IBAN numarasını bilmiyorsa, internet üzerinden sorgulama yaparak bulabilir. Bankanın resmi internet sayfasından sorgulama sayfasına giriş yaparak numarayı bulabilirsiniz.

Yapı Kredi IBAN Numarası Öğrenme

IBAN numaranızı öğrenmek için ‘‘IBAN’’ oluştur butonunu kullanacaksınız. IBAN sorgulama sayfasında sizden istenen bilgiyi girerek, butona tıklayın. Ana sayfadan bireysel bankacılık seçeneğine tıklayarak, hesaplama araçları sayfasına gelin. Bu alanda IBAN sorgulama seçeneğinin olduğunu göreceksiniz. Açılan sayfadan kolaylıkla sorgulama işleminizi yapabilirsiniz.

Sorgulama işlemi için gereken bilgi;

  • Hesap Numarasıdır. 8 haneli hesap numarasını yazın.

Hesap numarasını doğru yazmanız halinde IBAN aşağıdaki alanda direkt yazar. Sorgulama sistemi sizin açmış olduğunuz hesabın bilgilerine göre işlemiyor. Direkt olarak oluşturulmuş olan algoritma üzerinden hangi hesap numarasının hangi IBAN’a sahip olacağı şeklinde çalışıyor. Bu sebeple sorgulama yaparak edinmiş olduğunuz IBAN’ın doğru olması için hesap numarasını doğru yazmaya dikkat edin.

Yapı Kredi İBAN Numarası ile Neler Yapılabilir?

ATM’leri kullanarak ya da telefonunuz ile internet şubesinden finansal işlemler yapma noktasında IBAN mutlaka sorulur. Para yatırma işlemlerinizde IBAN numarasını girerek, direkt olarak yatırım işleminin yapılmasını sağlayabilirsiniz. IBAN Numarası 24 hanelidir. Hesap numarası ise 8 hanelidir. Hesap numarası ile yapılabilecek olan işlemlerin IBAN ile yapılmasının bu sebeple daha güvenli olacağı bildirilmiştir.

Hesap bakiyenizi sorgulama amaçlı internet üzerinden hesabınıza girişi hesap numarası ile yapabiliyorsunuz. IBAN öğrenmek için bu sayfa da kullanılıyor. Telefondan uygulamasından ya da web sayfasından şifre ile hesabınıza girmeniz halinde IBAN numaranızı görebilirsiniz.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Konuyu Puanla!)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here