Hesabından yapacağınız işlemler için Yapı Kredi hesaplara ilişkin ücret ve komisyonlar talep ediyor. Yapı Kredi işlem ücretleri adı altında, işlemler için sizden talep edilecek olan ücretin ne olduğunu öğrenebilirsiniz.

Para Aktarma

Para aktarma işlemini havale, EFT şeklinde yapabilirsiniz. Ayrıca cep telefonu üzerinden de para aktarımı yapılabilir.

  • Cepten Havale; için talep edilen ücret 2 TL’dir. Yaptığınız işlem için 2 TL hesabınızdan kesilir. Günlük en fazla 500 TL tutarında iki işlem yapabilirsiniz. İnternet bankacılığı ve mobil bankacılık için tutar değişir.
  • Hesaptan isme havale; yapılan havale için masraf ücreti de aynı şekilde 2 TL’dir. İşlem ücreti alınmayacaktır.
  • EFT; masraf oranı %4 olarak belirlenmiştir. Hesaptan giden için %4, hesaptan giden için %5 oranı verilmiştir.
  • Yurt dışından para çekme ve yatırma, Nuvo işlem ücretleri ile yapılıyor. USD ve TL cinsi üzerinden hesaplanıyor.
  • Swift: USD üzerinden yapılıyor. İşlem bazında aynı Nuvo ücretleri geçerli oluyor.

Hesap İşletim Ücretleri

İşlem ücreti alınmayacak olan hesaplar; TL hesapları, YP hesapları ve Posta ile gönderilen extrelerdir. Masraf tutarı TL ve YP hesapları için değişiyor. 6 aylık deverler ile hesap başına ücret talep ediliyor.

Extre ücretleri, dekont ücretleri ve hesap cüzdanı ücretleri talep ediliyor. Sayfa ve dekont başına olmak üzere belirleniyor.

Şubeden vadesiz hesap açılışı için işlem ücreti alınmıyor. Vadesiz hesap cüzdan yazdırma için ise aynı ücret geçerli oluyor.

Yıllık %20’yi aşan ücret değişiklikleri için ayrıca talep alınır. %20 geçmeden ücret değişiklikleri hakkında banka size ATM, telefon, SMS üzerinden bilgilendirme yapar. 15 gün içinde ürün ya da sunulan hizmetin iptali hakkınız var. Böyle bir durumda yeni döneme ait herhangi bir ücret alınmaz.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Konuyu Puanla!)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here