Koç Holding’in sahibi olduğu ve ülkemizde en çok müşterisi bulunan bankalar arasında yer alan Yapı Kredi bilindiği üzere kredi kartları konusunda da önemli çalışmalar yapmakatdır. uygun faiz ve komisyon oranları ile müşteri çekmeye çalışan Yapı Kredi Türkiye’de ilk olarak Paro özellikli kredi kartını çıkarmıştır. Paro özelliği sayesinde artık müşteriler harcadıkça daha fazla ve daha fazla kazanç elde etmektedir.

Peki Yapı Kredi World Kart faiz ve ücretleri ne kadar, komisyon oranları ne kadar, yıllık kullanım ücretleri, masraf ücretleri nedir. Yapı Kredi World Kart iyi mi, kullanılır bir kart mı? Tüm bu sorularınızın cevaplarını bulabileceğiniz Yapı Kredi World Kart tanıtım yazısını sizler için Kredi Haberlerim ekibi olarak hazırladık.

World Kart Asıl ve Ek Kart Ücreti Ne Kadar

Yapı Kredi Bankasının sahibi olduğu World Kartı almak için ücret ödemeniz gerekmektedir. İlk kart alışınız da sizlerden asıl kart ücreti alınır ve bundan sonraki tüm kart yenilemeleriniz de ise ek kart ücretleri alınmaktadır. Peki Yapı Kredi Bankası World Kart asıl ve ek kart ücreti ne kadar? Buna göre Asıl kart ücreti 83 TL ve ek kart ücreti 43,5 TL olarak Yapı Kredi Bankası tarafından belirlenmiştir. Ödemeler yıllık olarak alınmaktadır.

World Kart’ın diğer çeşitleri olarak bilinen World Kart Gold ve World Platinum kart ücretleri de farklıdır. World Gold kart asıl ücreti 95 TL ve ek kart ücreti ise 47,5 TL olarak belirlenmiş olup, World Platinum kart asıl ücreti 107 TL ve ek kart ücreti 53,5 TL’dir. Yine bu kartlar için de ödemeler yıllık olarak alınmaktadır. World Platinum kartta temassız özellik dahildir. Diğer kartlarda bu ücretlere temassız özellik dahil değildir.

World Kart Tüm Faiz Oranları

World Kart kullanım türüne göre faiz oranı uygulamaktadır. Buna göre alışveriş çekimi, nakit çekim, taksitli nakit avans gibi her yaptığınız farklı işlemde farklı faiz oranları uygulanmaktadır. Alışverişlerinizde %1,84’lük düşük bir komisyon uygulanmaktadır. Genel olarak diğer kartlarda bu oran %2,02’dir. Nakit çekimde de World Kart %1,84’lük bir faiz oranı uygulamakta olup taksitli nakit avansta faiz oranı %1,80’e kadar düşmektedir. Bu oran 12 aylık vadeli çekimlerde Yapı Kredi Bankası tarafından tanımlanmaktadır.

World Kart ödemelerinizde gecikme yaparsanız ödemeniz gereken asgari tutara %2,34’lük bir faiz oranı işlemektedir. Yani her 100 TL’lik gecikme için 2,34 TL’lik ek faiz ödemesi alınır. Alışveriş çekimlerinde gecikmeli ödemelerde ise faiz oranı %1,84 olarak belirlenmiştir.

World Kart’ın diğer ücretlerine bakıldığında nakit çekimlerde %3,75’i + 6 TL, anlaşmalı kurum fatura ödemelerinde 0,50 – 1,5 TL, ödeme işlemlerinde 3 TL faiz uygulanmaktadır. Kayıp çalıntı durumlarında 9,60 TL’ye kart yenileyebilirsiniz ve geçmiş dönemlere ait hesap özetlerinin SMS, mail ve basılı posta ile kapınıza kadar gelmesini istiyorsanız 1,65 TL daha ücret alınmaktadır. Eğer World Kart’ın tüm bu komisyonları ve ücretleri, faizleri sizlere uygun geliyorsa hemen 444 0 444, 0850 222 0 444 telefon numaralarından ya da World Kart’ın resmi sitesinden başvurunuzu yapabilirsiniz.

 

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Konuyu Puanla!)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here