Türkiye’nin en önde gelen bankaları arasında olan ve tarihi 1863 yılların dayanan o tarihlerden bu yana kesintisiz olarak faaliyet göstermekte olan kamu bankası Ziraat Bankası müşteri potansiyelini geliştirmek için yeni çalışmalar ve kampanyalar yapmaya devam ediyor. Peki Ziraat Bankası aracılığı ile işlem yapmak isteyenlerin hangi saatler arasında Ziraat Bankasını ziyaret etmesi gerekiyor? Ziraat Bankası çalışma saatleri nedir?

Kredi Haberlerim ekibi olarak çok sayıda kişinin Ziraat Bankası ile çalıştığını ve bankanın hangi saatler içerisinde faaliyet gösterdiğini aradığını gördük. Peki Ziraat Bankası çalışma saatleri nedir? Ziraat Bankası aracılığı ile her hangi bir işlemi bulunan müşteriler Kredi Haberlerim ekibi tarafından verilmiş saatler arasında tüm işlemlerini gerçekleştirebilmektedir.

Ziraat Bankasının Kaç Şubesi Var?

Ziraat Bankasının resmi internet sitesinde yer alan kaç şubesi vardır sorusunun yanıtını bin 785 olarak görmekteyiz. Ancak bu veriler 30 Eylül 2016 tarihine aittir. Yani bir sene boyuncada bir çok şube açıldığını düşünürsek Ziraat Bankasının yurt genelinde 2 bine yakın şubesi olduğu tahmin edilmektedir.

Dünya geneli 18 farklı ülkede şubesi bulunan Ziraat Bankası 98 noktada faaliyetlerini sürdürmektedir. 22 yurt dışı şubesi, 5 alt şubesi ve 1 temsilcilikten oluşan geniş bir ağı ile Ziraat Bankası yurt dışında da en çok bilinen bankalar arasında yer alıyor. Ülkemizde ise her bölgede Ziraat Bankasının birkaç tane şubesi bulunmaktadır. Peki Ziraat Bankasının çalışma saatleri nedir.

Ziraat Bankası Şubelerin Çalışma Saatleri

Ziraat Bankasının ülkemizde 2 bine yakın şubesi bulunmaktadır. Eğer şubelerde her hangi bir işleminiz varsa öğleden önce 09.00 – 12.30 ve öğleden sonra 13.30 – 17.30 arasında gerçekleştirebilirsiniz. Bu sürenin dışında Ziraat Bankasının şubelerinde her hangi bir işlem gerçekleştiremezsiniz.

Genel olarak pek çok şubede memurlar akşam saat 19.00’a kadar durabilmektedir ancak bu durum şubenin çalışma saatlerinin farklı olmasından kaynaklanan bir durum değildir. Bankada saat 17.30’a kadar sıra alabilirsiniz. Saat 17.30’dan sonra sistem kapanmakta ve kimseye sıra verilmemektedir. Ancak bu saatten önce sıra almış tüm müşterilere Ziraat Bankası memur ve personelleri tarafından hizmet verilmektedir. Bazı şubelerin müşterisi oldukça yoğun olduğundan dolayı memurların çalışma saatleri fazla olabiliyor ancak memurlar aktif olarak çalışıyor olsa da hiçbir şekilde 17.30’dan sonra sıra almanız mümkün değildir.

Ziraat Bankası ATM ve Telefon Bankacılığı

Eğer Ziraat Bankası ile çalışan bir müşteriyseniz ya da çalışmayı düşünen kişiyseniz 7 / 24 saat ve mekan gözetmeden Türkiye’nin her noktasında bulunan binlerce ATM’sinden belirli işlemleri yapabilirsiniz. Para çekme, para gönderme, bakiye sorgulama, ödeme yapma, bakiye yükleme, kredi kartı borcu ödeme vb. gibi tüm işlemlerinizi ATM’lerden gerçekleştirebilmektesiniz.

Yine Ziraat Bankasının telefon bankacılığı da sizlere 7 / 24 hizmet vermektedir. Hemen Ziraat Bankası linkini takip ederseniz bu link aracılığı ile Ziraat Bankasının pek çok detaylı hakkında bilgi sahibi olabilir ve müşteri hizmetleri telefon numarasını da öğrenebilirsiniz.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Konuyu Puanla!)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here